Recept na dobrou náladu. Papírový a v barvách duhy!

9. září 2016 v 9:09 | Minion |  Já, blog a vše, co mě zajímá
Sedím, koukám, nic nedělám. Tečka. Jo vlastně něco jo, stresuju se. Je to blbý, ale musím to přiznat, občas se mi to prostě stává (ale komu né). Propadnu pocitům bezmocnosti a připadám si jako klubíčko, se kterým si pinkají koťata při jedné ze svých divokých her. Lítám ze strany na stranu a jednou mířím nahoru, podruhé padám dolů a pak zase chvilku hopsám. Směju se, mračím se, zubím se, stahuji rty do úzké čárky… Ale to druhé a to poslední mi nikdy nevydrží moc dlouho. :-) Víte proč? Protože mám fígle, jo silný a velký páky na to, jak to změnit - během několika málo minut.
Někdo si zapne oblíbené songy, jiný se zabalí do deky a ponoří do svých snů a já? Já vytasím… Chvilka napětí… Ještě ji protáhneme… Moment, kde je mám… (Ach my systematičtí uklízeči, co bychom potřebovali návod na to, kam jsme to s tím hlubokým rozmýšlením se zase flákli!) A už, už, už jsou tady! Moje krásné omalovánky!

COŽE?

TY SI VYBARVUJEŠ OMALOVÁNKY? KOLIK TI JE, PROBOHA?

Jako bych ji slyšela - svoji milovanou mamču a taky ostatní členy rodiny. Jo, i ten psík na mě kouká nějak podezřívavě… No dobrá, dobrá, táhne mi na pětadvacet, ale to mně přece vůbec nebrání v tom si vybarvit obrázek! Přecéé!

Moje dětská dušička si zkrátka stále nevybrala svůj nárok na důchod a doprovází mne během všedních dnů. A já ty omalovánky měla ráda už od dětství, fakt! Nejlepší byly ty od čertů a Mikuláše - ty byly totiž pracně "vyzpívané" a směle vybojované. A taky byly super ty od babiček a dědečků. Jo a ty velké, s lesklými deskami, co nám je každý rok prodávali ve škole za dvacku! A taky ty zděděné od mamky, též v dětství vášnivé vybarvovačky (nebo jak to říct inteligentněji? :-D )… Jasně, ty jsou opravdu dokonalé ve všech směrech - nejen, že pobaví ještě teď, ale potěší i každou správnou retro dušičku, protože už je nikde, ale nikde neseženete!

No, ale zpět k těm, co mi zpříjemňují moje bytí v tuto chvíli. Mám hned dvoje, jedny voní novotou a druhé RETROTOU :-) Pravidelně je střídám - to aby na sebe, holky moje, nežárlily.


Vsadím se o pastelku, že se vám budou také líbit a též byste měli špatný pocit, kdybyste upřednostnili jedny více.Že jste ty první už někde viděli? Nedivila bych se, jsou z oblíbeného marketu Lidl - "lídlácké" exkluzivky za 89 Kč, no nekupte je! (No vlastně málem ne, byl o ně boj, jako o každé atraktivnější zboží ve čtvrtek v 7 hodin ráno :-D Jsou to opravdu ulovené krásky mezi divou zvěří a drátěnými stvůrami na kolečkách!) A ty obrázky - vidíte? To je napínačka na skřipec, než to člověk všechno vybarví, než ty barvičky sladí… Občas ujede trpělivost a taky klesne ruka vyčerpáním, ale vzdát se úplně? To né, to nikdy…A co ty druhé? No ty jsou královské! Jste též generace 90s? Pokud ano, tak vám nyní nostalgií zaplesalo srdce, nemýlím se? Desky se mi už trošku rozdrbaly a odskočily od stříbrných sponek, avšak nejdůležitější je stejně jejich obsah! Jen mrkejte! Zbývá ještě spousta obrázků bez života, ale já jim ho již brzy vnuknu. I mé pastelky s voskovou tuhou jsou již patřičně připravené a po styku s Panem ořezávátkem nažhavené - jen se zapíchnout tím barevným hrotem do bělostného papíru! A tramtadadáá, ptáček cvrlikáček už září do dáli!


Kromě omalovánek musím připomenout i ony čokoládky, ve kterých jsme jako malé děti nacházely samolepky, ááách! To byly krásné časy! A víte, co je hezké? Že se prodávají dodnes, byť s trochu jiným obalem. :-)


No, co dodat na závěr? Snad jen, že jste poznali můj způsob relaxace, meditace, zušlechťování i naplňování mé dětské duše a tužeb… Inspirujete se, malujete též, dáváte s oblibou černobílým obrázkům život? Máte své oblíbené omalovánky? Dejte mi vědět mí milí do komentářů, ať vím, že tím dítětem ve světě dospělých nejsem sama. A že je ještě spousta nadšenců, kteří vlastní Království zvířat a omalovánku s majestátním lvem s korunkou na hlavě si nechávají až na úúúplný konec… :-) :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alena Alena | Web | 10. září 2016 v 9:21 | Reagovat

Kromě omalovávání mi pomáhá i doodling, skvěle se při tom odreaguju****

2 dracice-86 dracice-86 | E-mail | 28. ledna 2017 v 23:50 | Reagovat

Ahoj Alenko,
naprosto ti rozumím.. nemáš někde ještě nějaké nálepky z původní edice Kraš (ta nová je jiná!) Království zvířat? Děkuji, papá a užívej si omalovánky...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama