Vánoce, Vánoce přicházejí!

23. prosince 2015 v 2:25 | Minion |  Já, blog a vše, co mě zajímá
Rok se s rokem sešel a už si opět užíváme tu předvánoční atmosféru, která je všude kolem nás - díky řadě obchodů v podstatě už od poloviny září :-) Jen několik málo dní nás dělí od toho nejočekávanějšího - dne štědrého. Budete letos také štědří? Já věřím, že jste pořizování dárečků nenechali na pověstnou poslední chvíli a nyní si již užíváte punče, medoviny, kupujete si jmelíčko, procházíte trhy, kocháte se pohledem na barevná světélka, zapalujete svíčky, posloucháte koledy, připravujete jmenovky, či snad již nakoupené dárky balíte...

To je záře! Nebojte, nehoří, jen je na něm více světélek než umělého jehličí :-) Takhle to dopadá, když máte navíc světélka, ale jen malinký stromeček... Na kolejích jsme si ale Vánoce prostě museli udělat! :-)

Já jsem teď měla celkem perný týden, a až poslední dva dny jsem se mohla vydat na opravdu vánoční nákupy - tedy nákupy s jediným cílem: sehnat dárky dle seznamu, který jsem si vytvořila. Nadělování neberu na lehkou váhu, vždy pečlivě vymýšlím, co komu koupit, co by se mu mohlo líbit, co určitě využije (a na co mi stačí finance :-) ). Plán jsem měla již dlouho stanovený, avšak vlezlo do něj mnoho komplikací, a tak jsem jej musela v některých místech náležitě "překopat", jak se říká :-)


A mimo to jsem pekla celý víkend i cukroví, ono se to nezdá, ale je to piplačka s tím... zabere to opravdu moc času... výsledek? Ze sněhuláčků maličké zklamání, nejsou tak dokonalí, jak ukazoval recept i přesto, že jsem se jím do puntíku řídila. Nicméně mi připadají roztomilí :-) A barevné linecké jsem dělala letos také poprvé - je s jahodovým a s pistáciovým pudinkem, nádherně voní!


Při zpětném ohledu ale musím podotknout, že i přes ony zmíněné problémy jsem nakonec pořídila pěkné věci. Ano, musím se pochválit, jsem prostě spokojená!


Eriček už se na Vánoce také moc těší! Zatím "rozbaluje" jen vlašáky :-)

A cože jsem se rozhodla letos svým blízkým nadělit?

Ráda se s vámi podělím, třeba vám mé úlovky budou dobrou inspirací - kdo ví.


• Babičky, strýček - už víte, na blogu jsem o tom psala, všichni tři dostanou balíčky s retro produkty, které jsem zakoupila v Retro týdnu v Lidlu. Síťovku jsem na ně nakonec nesehnala, musí stačit látkové tašky :-)

• Bratříček - tedy už 19letý dacan, dostane ode mě notnou dávku "proteinů" - přes 35 pytlíků dětských piškotů!! Obíhala jsem všechny prodejny ve městě a nashromáždila tohle horentní množství... Bratřík obdrží pořádnou, ale pořádnou bednu plnou své, od raného dětství, nejmilejší pochoutky - obyčejných, suchých, piškotů... Mnozí z vás se jistě pozastaví nad takovým dárkem, ale opravdu je to naše věčné dítě tak miluje a je jimi tolik pověstný, že mám obrovskou radost z dárku, který mne pro něj napadl a který ho dle mého dostane do kolen. :-) A jako bonus bratrovi Ježíšek přichystal ještě jednu krabičku a v ní Pribináčky piškotíky a Piškotové Olmíky :-) A vlastně ještě los od Sazky - kdy na obálku vtipně poznamenám, že výhra musí být použita na další piškoty :-)

Tak si tak říkám - neodnaučím vlastně bratra na "stará" kolena piškoty nenávidět??? Ale musím se pochlubit, že v oné "sbírce" najde i netradiční piškoty s kokosovou, rybízovou, pomerančovou a skořicovou příchutí. Velmi se těším na bratrovu reakci!

• Tatínek - dostane "Pivsobí spřežení se Salámem Clausem", jak jsem onen dárek nazvala. Aneb z jeho oblíbeného pivního moku mám v plánu vyrobit 7 divokých sobů a ze speciálního vánočního salámu Santa Clause... a do pytle za saněmi potom naložím spoustu drobnějších dárků - vitamíny, oblíbené kartáčky Curaprox, milované Delissy, houbařský kalendář, pivo s Jamesem Bondem. No, i tady jsem zvědavá na reakci po rozbalení!

• Maminka - pro mamču mám dárečky tři. Prvním, sranda dárkem je Pe-Po, tedy pevný podpalovač, bez něhož má maminka nedokáže rozžít oheň v našem zlobivém kotli. Je to opět věc pro ni tolik typická, a když jsem ho viděla v super retro balení, tak bylo jasno! Pe-Po pro mamku prostě muselo být!

Druhým dárkem jsou andělské výkladové karty Andělé lásky od Doreen Virtue. Moje maminka totiž ráda věští, a když jsem objevila tyhle karty při brouzdání nabídkou jednoho ezoshopu, musela jsem je pro ni získat! Píšu získat, protože cesta k nim byla trnitá. Původně jsem měla pro maminku naplánováno koupit knihu o léčivých kamenech, avšak tato publikace byla v okolních knihkupectvích beznadějně vyprodaná... Já stále věřila, že doplní zboží, to se ale nestalo ani tento týden, poslední adventní... No co vám budu povídat! Nervy jsem měla na dranc a tak jsem honem začala shánět jiný dárek. Nejprve mne zaujaly karty Andělé světla, pak jsem ale zjistila, že nejsou vykládací ve smyslu vyprávějící budoucnost, ale jen obsahují hesla pro správnou motivaci a lepší dny. Poté mne zaujaly karty Dotek lásky - mají přenádherné ilustrace, určitě se na ně na internetu podívejte! Naštěstí jsem ale hledala recenze a zjistila jsem, že vykládací knížka obsahuje ke každé kartě jen asi 5 větiček, což je velmi, velmi málo pro nějakou věštbu... A pak jsem uviděla ty růžové krásky s anděly - ano, to byly ty pravé! Avšak všude taktéž vyprodané... Honem jsem sebrala kabát, nasadila boty a utíkala 2 kilometry do zdejšího orient obchodu... Za spěšné chůze jsem se doslova modlila, aby ty karty měli...a... oni je opravdu měli!! Jak já byla šťastná! Nesla jsem je zpět s velkou hrdostí :-) Snad budou mluvit pravdu a přinesou více lásky do života mé maminky.

Třetím dárkem jsou 4 losy od Sazky, které zakomponuji do takového malého "dílka" - losy budou tvořit křídla siluet papírových andělů, které přichytím na pevný kartón. Už vymýšlím, jak dárek nazvu - no asi nejspíše Milionoví andílci... a napíšu originální návod, jak postupovat při cestě za výhrou :-)

A nakonec naše zvířátka - pro pejska mám spoustu dobrůtek v podobě sušeného masa ze všech možných zvířat, pro kocoura kočičí buřtíky a pro křečulu malé, barevné kukuřice.

Dárek pro kamarádku nemohu prozradit, protože se trochu bojím, jestli by si to tady nepřečetla :-)


Jak jsem psala dopis a posílala pohledy


Musím se přiznat, že služby České pošty příliš nevyužívám a pohledy posílám výjimečně. Letos jsem však udělala malou změnu a zaslala svým drahým dva pohledy. Dnes jsem je s pýchou vhodila do poštovní urny a jsem zvědavá, zda dojdou v pořádku a adresáti se třeba i ozvou - zda se jim pohledy líbily. Výběr byl totiž velmi náročný a u stojanu v obchodě jsem strávila desítky minut, než jsem se konečně rozhodla (celá já - nerozhodná :-) )

Taktéž jsem zasílala poštou dárek s dopisem pro mou kamarádku-spolužačku.

Jsem trošku "hračička", vyhrála jsem si s obálkami, na jednu se můžete kouknout níže :-)

A co vy? Už máte dárky nakoupené? Či dokonce zabalené? Posíláte dopisy a pohledy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CoreySax CoreySax | E-mail | Web | 18. března 2018 v 21:13 | Reagovat

Regards, Ample write ups!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama