Z mého života 1

24. října 2015 v 12:00 | Minion |  Já, blog a vše, co mě zajímá
Ahoj, ahoj,
tak se zase po týdnu hlásím s novým příspěvkem, tentokrát shrnujícím dosavadní období mé existence :-) + doplněné fotodokumentací, bohužel však nepříliš velké kvality, neboť jsem byla nucena fotit svým mobilem, respektive ho přemlouvat, aby vůbec něco vyblejsknul, protože je to už starší pán a ne vždy se mu chce :-)

A čím začnu? No samozřejmě školou - jak asi víte, stále studuji, ale letos zřejmě již posledním rokem a pak mě čeká hup do nového života stráveného v zaměstnání, doufám, že teda nějaký hup bude - abych neskončila nezaměstnaná a pod mostem. Naštěstí jsem celkem optimistického smýšlení, takže si maluji růžovou budoucnost ve větším městě, v pronajatém pokoji (ano, to mi stačí ke štěstí :-) )... Jak je krásné si takhle všechno v duchu plánovat!

Momentálně nemám stálé stanoviště, už ani nevím, co je mým domovem... Pendluji mezi rodným domem na vesnici a kolejním pokojem. Když jsem na kolejích, tak se těším zpět do našeho domu, když jsem doma, těším se zpět na kolej. I když první dny a noci v novém kolejním pokoji pro mě nebyly úplně nejlepší, protože jsem se tam necítila dobře, chvilku mi vždy trvá, než si zvyknu a zabydlím se. Pokoj původně vypadal děsivě, v našem bloku je ještě původní, starý nábytek, nehezké lino, které sotva drží, miniaturní životní prostor pro dvě osoby. Ještě, že letos bydlím s nejlepší kamarádkou - vše je hned krásnější! Je jako moje sestra, takže co je mé, je prakticky i její, vzájemně si nevadíme :-)

Z katastrofálně vyhlížejícího pokoje jsme udělaly trochu hezčí bydlení, stačilo pověsit závěsy (využila jsem koníčkové z bratrova dětského pokojíčku, které tam míval, když byl malý), pověsila jsem plakát s drahou Audrey Hepburn, kapsář, který mi ušila maminka... A hned se pobyt v malé místnůstce zpříjemnil!

Pohled na moji půlku, zabrala jsem si postel u radiátoru (jak příjemné po ránu :D )...

A půlka mé kamarádky, sami vidíte, že pokojíček je opravdu malinkatý, sotva se v něm otočíme :-(


Na pokoji navíc bydlíme tři - já + kamarádka + jeden černo(+bílý) pasažér :-) I přes zákaz ukrývám na koleji své malé zvířátko, kamaráda Erika - zlatého křečka, který ovšem vůbec není zlatý, nýbrž jako vystřižený ze starého filmu - černobílý :-) Opatřila jsem si ho letos 2. dubna a to velice zvláštním způsobem - skrze inzerát, kde se již dospělého křečka zbavovala jedna paní, sešla jsem se s ní u místního obchodního domu, zrovna ten den bylo naprosto šílené počasí, všude sníh, břečka, zima... Na místě setkání stála rozcuchaná paní, nehezky oblečená (myšleno špinavá, ve vytahaných věcech), s cigaretou... A před ní na zemi, na sněhu ležela papírová krabička - otevřená!! a v ní seděla ta moje budoucí myška... Dodnes nechápu jak je možné, že z té krabičky nevyskočil a neutekl... Asi byl chudáček už tak zkřehlý a v šoku, že na útěk ani nepomýšlel... Musím ale říci, že paní, ač vypadala, že jí na zvířeti nezáleží, mi do ruky vtiskla pětistovku a řekla mi, ať mu koupím klec a jídlo, ať se má křeček dobře, i když vidí, že se u mě mít dobře bude... Stačila jsem se jen zeptat, jak se zvířátko jmenuje, ale paní jen odsekla, že jméno nemá a už se ztratila v davu... A tak jsem s křečkem jela MHD honem směr koleje a odpoledne utíkala koupit novou klec, kterou jsem propašovala zadním vchodem na pokoj :-) A od té doby mám křečulu... Je to pěkný lump, celý den prospí, jen chodí čůrat, pít a jíst.. Až přesně ve 22h se vždy vzbudí a na půl hodinky ho venčím, než zase upadne do svého spánku. Kvůli fotce jsem ho vytáhla už ve 14h, za což se mi odvděčil počůráním stolu, který jsem samozřejmě musela celý umýt :-D Važte si té fotografie, stála mě hodně práce!! :-DV pondělí jsem oslavila svůj svátek. Dostala jsem nádherné dárky, od rodičů, kamarádky i bratříka, proto se musím podělit i s vámi!!
Kamarádka mne potěšila nádhernou taštičkou s potiskem andělů a růží, v níž jsem našla krásný retro povlak na polštář, voňavé mýdlo se zajímavou krabičkou - je na ní vytištěn obrázek "umrle" působící dívky naložené ve vaně a malá dírka s nápisem Sniff! - která mě tak dostala, že k ní skutečně pořád strkám nos a očuchávám... Musím říct, že to mýdlo používám jako antistresový doplněk - když píšu texty do školy, mám jej před sebou a čichám tu levandulovou vůni, hned se mi tvoří lépe... Dále jsem dostala krásný sádrový doplněk do interiéru, který se zavěsí a postříká přiloženým parfémkem - funguje tak jako osvěžovač vzduchu... I on je s reliéfem andělů, anděle totiž miluju a sbírám cokoliv s nimi :-)

Od taťuldy jsem dostala krásnou diamantovou myš k PC a od maminky, mimo jinou kosmetiku, parfém ve tvaru růže a po růži vonící :-) Je nádherný!

Sama jsem si také dokoupila termoplechovku v obchodě Orion s potiskem kočiček, je skvělé si vzít s sebou na přednášku do školy horký heřmánkový čaj s medem!


Od bratříka jsem dostala krásnou plechovou krabičku ve stylu retro rádia :-) Komu se líbí? Je z Kiku za 189 Kč, kupovaná před měsícem - tak honem utíkejte, třeba ještě zbyla!


Ve středu jsem se vydala do města a stavila se v obchodě Rodinka. Je to takový nepěkný obchod, zboží je tam různého druhu, často nevalné kvality, některé věci ovšem mají pěkné - jak říkám, dají se tam za minimum peněz sehnat poklady. Já jsem tentokrát "ulovila" krásné kabelky, růžovou pro mě a béžovou pro mamku, jedna stála pouhých 139 Kč! Co na ně říkáte? Mně se velmi líbí, ta má mi skvěle jde k mému retro stylu :-)

Omlouvám se za neúplné rozbalení :-) Fotila jsem ve spěchu :-)


A samozřejmě jsem v pondělí navštívila také Lidl a nakoupila retro výrobky!! Bohužel jsem je včas zapomněla vyfotit a již se mi nechtěly sundávat z horní části skříně, tak proto taková neúplná fotografie.

Kvůli nákupu jsem do Lidlu stávala časně ráno, bohužel jsem si neuvědomila, že otvírá už v 7h a z nějakého záhadného důvodu jsem si myslela, že až od 8... a tak jsem přišla pozdě, retro punč už byl fuč, ale i tak na mě zbyl dostatek jiných věcí. Koupila jsem retro polívky, paštiku, sirupy, norková mýdla, pitralon, pedro, prášek na praní, namo, čisticí prostředek, rumové pralinky... No celkem nákup za 600 Kč! Z výrobků udělám dárky k Vánocům pro babičky a strejdu, jak jsem již psala :-)

Sobě a mamce jsem koupila voňavky Impuls, těšila jsem se na ně jako malé dítě... Mamka mi vybásnila, jak se o to tehdy prali, že se to vozilo z Rakouska a kdo to měl, byl in... Dokonce jí i jednu někdo ukradl! A tak jsem takto namotivovaná koupila Impuls Incognito a Impuls Mochus... a celá nadšená se na kolejích nastříkala... a málem umřela smrady!! Bože, jak se tímhle někdo mohl vonět? A jak se o to mohl ještě prát? :D Jak asi tušíte, můj nos to zrovna nepošimralo, zato můj žaludek se začal houpat, vůně mi opravdu nedělala dobře... Každopádně musím říct, že je to velký držák, nepomohlo ani pečlivé smývání horkou vodou! :-D Obaly voňavek jsou ale úžasné, úplně z nich cítím tu dobu - 80s a 90s a jo, přiznávám, že takhle nějak jsem si představovala, že načesané ladies z této éry voněly, úplně se to k nim hodí :-) Naše doba už je zvyklá na jemnější parfemace.A na závěr "výborný" oběd z naší menzy! :-) Jakožto velká vyznavačka zdravé výživy mám vždy problém si z nabídky vybrat, luštěniny si dávám vždy, miluju je... Avšak většinou s masem či vejci... Proto jsem byla velmi v šoku, když přede mě postavila kuchařka toto monstrum! :-D Stejně tak v šoku byla i má kamarádka, taktéž na zdravý životní styl zatížená. Jak často říkám, jsem člověk, co jí rád "zrní" (pohanka, jáhly, kroupy...), a tak když jsem si toto jídlo potupně nesla na tácu ke stolu, chtělo se mi brečet... Nakonec to dopadlo tak, že jsem se nasmála jako už dlouho ne! Kamarádka má totiž výborné, vtipné poznámky, takže dokázala z dané situace vykouzlit smíchu plnou půlhodinku! Pochutnala jsem si aspoň na čočce a klobásového rafana nabrala do pytlíku a dala do mrazáku na koleji s tím, že potěším aspoň našeho žravého kocoura, co nyní pečlivě nabírá kila na zimu :-)


Jak vtipně podotkla paní kuchařka: "No, toto je vyšší dámská liga!" :-D :-D :-D

A tak se s vámi milí čtenáři zase na chvíli loučím a vracím se zpět ke své diplomové práci, kterou nyní každý den, každičkou volnou hodinu, minutu, sekundu tvořím... Je to velmi náročné a často i lituju, že nemám více času na blog... :-( Ale nebojte, já vám to vynahradím... :-)

Retru zdar!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kája Kája | Web | 26. října 2015 v 20:55 | Reagovat

Náhodou máte pěkný pokoj :) A křeček je moooc roztomilý. Má štěstí, že ses ho ujala. :)

2 Lukáš Vámoš Lukáš Vámoš | E-mail | Web | 27. října 2015 v 21:24 | Reagovat

Aaaa bezva, konečně nový článek! :) Projdu si postupně všechny, ale zrovna se snažím začít plnit svůj nový blog na vlastní doméně. S křečkem musí být sranda, hlavně ho často venči, aby nedostal křečáky. ;) Dodatečně gratuluji k svátku a k dárečkům. Pedro jsem míval docela rád a pamatuju, jak nám ho domů jedna známá přinesla snad dvě krabice a brali jsme si jich se ségrama třeba pět najednou, takže vznikla obrovská koule a nešla ani užvejknout. Takže Pedro chápu, ale co, prosím tě, budeš dělat s Pitralonem? Taky jsem si ho nedávno koupil a divil jsem se, že mi docela voní. Měj se pěkně a tvoř!

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 27. října 2015 v 23:10 | Reagovat

Je fakt, že pokoj takhle vypadá vyzdobený opravdu příjemně :)

Mimochodem já si v poslední době zamilovala jáhly. Jak na sladko, tak na slano... mohla bych je pořád :D

4 Blonďatá holka Blonďatá holka | Web | 28. října 2015 v 21:31 | Reagovat

Jé, škoda že jsem propásla ten Retro týden, ale to je tím že lidl nemáme v okolí domu a jejich letáky ve schránce nemáme. Co se dá dělat. Jinak pokojík vypadá útulně, ale doma je doma :) S křečkem si užiješ když jsem byla malá měla jsem dva, bohužel mi oba asi po roce umřeli, ale pamatuji si jak jsem jim koupila klec v té době asi za 1300kč měli tam všechno co mohli a stejně jen furt spali a pak v noci si akorát skočili zaběhat do kolotoče .. A někdy tak běhali dokonce celou noc, to bylo fakt něco :D

5 Zabíječka tulipánů Zabíječka tulipánů | Web | 29. října 2015 v 10:35 | Reagovat

Pokoj jste si upravily dost dobře. :) Křeček je úžasně roztomilej a Paris taška boží. (Sakra, právě jsem si uvědomila, že tohle slovo vlastně nesnáším :D.) No, já zdravou výživu až tolik neřeším, ale miluju luštěniny a nemusím uzeniny, takže párek nebo klobás nebo co to je bychs radostí věnovala kočce :).

6 Zabíječka tulipánů Zabíječka tulipánů | Web | 29. října 2015 v 10:36 | Reagovat

Mimochodem v záhlaví máš úžasnej citát.

7 stuprum stuprum | Web | 1. listopadu 2015 v 15:35 | Reagovat

Taky jsem měl černobílého křečka.

8 Leaness Leaness | Web | 2. listopadu 2015 v 19:53 | Reagovat

Přeji ti hodně zdaru s diplomkou!
Musím říci, že máme společnou úchylku na andílky. Nad postelí mám velikou poličku s andělíčky. Jsou to zkrátka skvosty. Obyčejné a přitom krásné  dárky. :-)

9 Elis Elis | Web | 9. listopadu 2015 v 20:12 | Reagovat

Jéé jsem ráda, že jsem narazila na tvůj blog, ať žije retro :-)). Ty kabelky mají skvělý tvar, tu béžovou bych si hned vzala :-). A plechová krabička opravdu boží! Musím se tam ještě stavit.

10 Intuice Intuice | E-mail | Web | 22. března 2016 v 21:11 | Reagovat

Život na koleji jsem nikdy nezažila. Určitě si užíváte dost švandy! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama