Říjen 2015

Z mého života 1

24. října 2015 v 12:00 | Minion |  Já, blog a vše, co mě zajímá
Ahoj, ahoj,
tak se zase po týdnu hlásím s novým příspěvkem, tentokrát shrnujícím dosavadní období mé existence :-) + doplněné fotodokumentací, bohužel však nepříliš velké kvality, neboť jsem byla nucena fotit svým mobilem, respektive ho přemlouvat, aby vůbec něco vyblejsknul, protože je to už starší pán a ne vždy se mu chce :-)

A čím začnu? No samozřejmě školou - jak asi víte, stále studuji, ale letos zřejmě již posledním rokem a pak mě čeká hup do nového života stráveného v zaměstnání, doufám, že teda nějaký hup bude - abych neskončila nezaměstnaná a pod mostem. Naštěstí jsem celkem optimistického smýšlení, takže si maluji růžovou budoucnost ve větším městě, v pronajatém pokoji (ano, to mi stačí ke štěstí :-) )... Jak je krásné si takhle všechno v duchu plánovat!

Momentálně nemám stálé stanoviště, už ani nevím, co je mým domovem... Pendluji mezi rodným domem na vesnici a kolejním pokojem. Když jsem na kolejích, tak se těším zpět do našeho domu, když jsem doma, těším se zpět na kolej. I když první dny a noci v novém kolejním pokoji pro mě nebyly úplně nejlepší, protože jsem se tam necítila dobře, chvilku mi vždy trvá, než si zvyknu a zabydlím se. Pokoj původně vypadal děsivě, v našem bloku je ještě původní, starý nábytek, nehezké lino, které sotva drží, miniaturní životní prostor pro dvě osoby. Ještě, že letos bydlím s nejlepší kamarádkou - vše je hned krásnější! Je jako moje sestra, takže co je mé, je prakticky i její, vzájemně si nevadíme :-)

Z katastrofálně vyhlížejícího pokoje jsme udělaly trochu hezčí bydlení, stačilo pověsit závěsy (využila jsem koníčkové z bratrova dětského pokojíčku, které tam míval, když byl malý), pověsila jsem plakát s drahou Audrey Hepburn, kapsář, který mi ušila maminka... A hned se pobyt v malé místnůstce zpříjemnil!

Pohled na moji půlku, zabrala jsem si postel u radiátoru (jak příjemné po ránu :D )...

A půlka mé kamarádky, sami vidíte, že pokojíček je opravdu malinkatý, sotva se v něm otočíme :-(


Na pokoji navíc bydlíme tři - já + kamarádka + jeden černo(+bílý) pasažér :-) I přes zákaz ukrývám na koleji své malé zvířátko, kamaráda Erika - zlatého křečka, který ovšem vůbec není zlatý, nýbrž jako vystřižený ze starého filmu - černobílý :-) Opatřila jsem si ho letos 2. dubna a to velice zvláštním způsobem - skrze inzerát, kde se již dospělého křečka zbavovala jedna paní, sešla jsem se s ní u místního obchodního domu, zrovna ten den bylo naprosto šílené počasí, všude sníh, břečka, zima... Na místě setkání stála rozcuchaná paní, nehezky oblečená (myšleno špinavá, ve vytahaných věcech), s cigaretou... A před ní na zemi, na sněhu ležela papírová krabička - otevřená!! a v ní seděla ta moje budoucí myška... Dodnes nechápu jak je možné, že z té krabičky nevyskočil a neutekl... Asi byl chudáček už tak zkřehlý a v šoku, že na útěk ani nepomýšlel... Musím ale říci, že paní, ač vypadala, že jí na zvířeti nezáleží, mi do ruky vtiskla pětistovku a řekla mi, ať mu koupím klec a jídlo, ať se má křeček dobře, i když vidí, že se u mě mít dobře bude... Stačila jsem se jen zeptat, jak se zvířátko jmenuje, ale paní jen odsekla, že jméno nemá a už se ztratila v davu... A tak jsem s křečkem jela MHD honem směr koleje a odpoledne utíkala koupit novou klec, kterou jsem propašovala zadním vchodem na pokoj :-) A od té doby mám křečulu... Je to pěkný lump, celý den prospí, jen chodí čůrat, pít a jíst.. Až přesně ve 22h se vždy vzbudí a na půl hodinky ho venčím, než zase upadne do svého spánku. Kvůli fotce jsem ho vytáhla už ve 14h, za což se mi odvděčil počůráním stolu, který jsem samozřejmě musela celý umýt :-D Važte si té fotografie, stála mě hodně práce!! :-DV pondělí jsem oslavila svůj svátek. Dostala jsem nádherné dárky, od rodičů, kamarádky i bratříka, proto se musím podělit i s vámi!!
Kamarádka mne potěšila nádhernou taštičkou s potiskem andělů a růží, v níž jsem našla krásný retro povlak na polštář, voňavé mýdlo se zajímavou krabičkou - je na ní vytištěn obrázek "umrle" působící dívky naložené ve vaně a malá dírka s nápisem Sniff! - která mě tak dostala, že k ní skutečně pořád strkám nos a očuchávám... Musím říct, že to mýdlo používám jako antistresový doplněk - když píšu texty do školy, mám jej před sebou a čichám tu levandulovou vůni, hned se mi tvoří lépe... Dále jsem dostala krásný sádrový doplněk do interiéru, který se zavěsí a postříká přiloženým parfémkem - funguje tak jako osvěžovač vzduchu... I on je s reliéfem andělů, anděle totiž miluju a sbírám cokoliv s nimi :-)

Od taťuldy jsem dostala krásnou diamantovou myš k PC a od maminky, mimo jinou kosmetiku, parfém ve tvaru růže a po růži vonící :-) Je nádherný!

Sama jsem si také dokoupila termoplechovku v obchodě Orion s potiskem kočiček, je skvělé si vzít s sebou na přednášku do školy horký heřmánkový čaj s medem!


Od bratříka jsem dostala krásnou plechovou krabičku ve stylu retro rádia :-) Komu se líbí? Je z Kiku za 189 Kč, kupovaná před měsícem - tak honem utíkejte, třeba ještě zbyla!


Ve středu jsem se vydala do města a stavila se v obchodě Rodinka. Je to takový nepěkný obchod, zboží je tam různého druhu, často nevalné kvality, některé věci ovšem mají pěkné - jak říkám, dají se tam za minimum peněz sehnat poklady. Já jsem tentokrát "ulovila" krásné kabelky, růžovou pro mě a béžovou pro mamku, jedna stála pouhých 139 Kč! Co na ně říkáte? Mně se velmi líbí, ta má mi skvěle jde k mému retro stylu :-)

Omlouvám se za neúplné rozbalení :-) Fotila jsem ve spěchu :-)


A samozřejmě jsem v pondělí navštívila také Lidl a nakoupila retro výrobky!! Bohužel jsem je včas zapomněla vyfotit a již se mi nechtěly sundávat z horní části skříně, tak proto taková neúplná fotografie.

Kvůli nákupu jsem do Lidlu stávala časně ráno, bohužel jsem si neuvědomila, že otvírá už v 7h a z nějakého záhadného důvodu jsem si myslela, že až od 8... a tak jsem přišla pozdě, retro punč už byl fuč, ale i tak na mě zbyl dostatek jiných věcí. Koupila jsem retro polívky, paštiku, sirupy, norková mýdla, pitralon, pedro, prášek na praní, namo, čisticí prostředek, rumové pralinky... No celkem nákup za 600 Kč! Z výrobků udělám dárky k Vánocům pro babičky a strejdu, jak jsem již psala :-)

Sobě a mamce jsem koupila voňavky Impuls, těšila jsem se na ně jako malé dítě... Mamka mi vybásnila, jak se o to tehdy prali, že se to vozilo z Rakouska a kdo to měl, byl in... Dokonce jí i jednu někdo ukradl! A tak jsem takto namotivovaná koupila Impuls Incognito a Impuls Mochus... a celá nadšená se na kolejích nastříkala... a málem umřela smrady!! Bože, jak se tímhle někdo mohl vonět? A jak se o to mohl ještě prát? :D Jak asi tušíte, můj nos to zrovna nepošimralo, zato můj žaludek se začal houpat, vůně mi opravdu nedělala dobře... Každopádně musím říct, že je to velký držák, nepomohlo ani pečlivé smývání horkou vodou! :-D Obaly voňavek jsou ale úžasné, úplně z nich cítím tu dobu - 80s a 90s a jo, přiznávám, že takhle nějak jsem si představovala, že načesané ladies z této éry voněly, úplně se to k nim hodí :-) Naše doba už je zvyklá na jemnější parfemace.A na závěr "výborný" oběd z naší menzy! :-) Jakožto velká vyznavačka zdravé výživy mám vždy problém si z nabídky vybrat, luštěniny si dávám vždy, miluju je... Avšak většinou s masem či vejci... Proto jsem byla velmi v šoku, když přede mě postavila kuchařka toto monstrum! :-D Stejně tak v šoku byla i má kamarádka, taktéž na zdravý životní styl zatížená. Jak často říkám, jsem člověk, co jí rád "zrní" (pohanka, jáhly, kroupy...), a tak když jsem si toto jídlo potupně nesla na tácu ke stolu, chtělo se mi brečet... Nakonec to dopadlo tak, že jsem se nasmála jako už dlouho ne! Kamarádka má totiž výborné, vtipné poznámky, takže dokázala z dané situace vykouzlit smíchu plnou půlhodinku! Pochutnala jsem si aspoň na čočce a klobásového rafana nabrala do pytlíku a dala do mrazáku na koleji s tím, že potěším aspoň našeho žravého kocoura, co nyní pečlivě nabírá kila na zimu :-)


Jak vtipně podotkla paní kuchařka: "No, toto je vyšší dámská liga!" :-D :-D :-D

A tak se s vámi milí čtenáři zase na chvíli loučím a vracím se zpět ke své diplomové práci, kterou nyní každý den, každičkou volnou hodinu, minutu, sekundu tvořím... Je to velmi náročné a často i lituju, že nemám více času na blog... :-( Ale nebojte, já vám to vynahradím... :-)

Retru zdar!

Nenechte si ujít retro týden!

17. října 2015 v 21:33 | Minion |  Rady, nápady, tipy...
Tak jsem dnes otevřela lidlovský leták a málem mně vypadly obě oči! Ano, ano, ano! A ještě třikráte hurá! Od pondělí totiž bude opět "Retro týden"!! Již před létem jsem měla štěstí a zrovna jsem v Lidlu "chytila" prodej retro výrobků, tehdy jsem ale přišla již celkem pozdě a většina zboží byla vyprodána, ovšem tentokrát si tuto událost rozhodně nenechám ujít! A jelikož věřím, že mimo mě tato zpráva potěší i vás ostatní staromilce, tak se o novinu dělím tady na blogu. Kdo ještě neprolistoval leták obchodu Lidl? Přiznejte se! :-) Pro zájemce a opozdilce, leták najdete i v online podobě tady: http://www.kupi.cz/letak/lidl-letak-retro-tyden-2


Sice atmosféra při nakupování nebude tak nostalgická jako ony věci v krásných obalech inspirovaných dávnými obdobími, kdy si stejné produkty kupovali naši prarodiče i rodiče, ale i tak to má své kouzlo a já osobně si do Lidla zaběhnu, ba dokonce si kvůli němu přivstanu. U nás totiž již před otevřením bývá před prodejnou vřava koupě chtivých lidí, kteří netrpělivě přešlapují a vyhlížejí odvážnou prodavačku, jež odemkne dveře... A pak už jenom dlouhý běh a dohadování se o zboží, narážení košíků, strkání a další nelidské chování, jehož se ale naštěstí neúčastním, neboť podobné projevy agrese ze srdce nenávidím, a vím, že na každého, kdo si přivstal, se stejně nakonec zboží dostane. Vlastně, když nad tím tak přemýšlím, možná to bude podobné jako kdysi - ne sice prostředím, ale tou tlačenicí a frontou určitě - vždyť zboží je velký nedostatek, proto honem honem - ať každý "urve" co nejvíce :-) :-) :-)


Kdo ví, třeba budu ale mile překvapena a tentokrát se setkám i s hezkým chováním nákupčích i prodavaček a prodavačů, po ránu by mi to zajisté udělalo celý den krásnějším!


A na co si dělám zálusk? Jakmile jsem rozevřela onen leták, zrodil se v mých myšlenkách geniální nápad - vždyť se již blíží Vánoce, čas dárků, tak proč nenakoupit už nějaké nyní? Člověk se aspoň zbaví stresu spojeného se sháněním darů na poslední chvíli... A já ten stres tak nenávidím, že ony prezenty již raději pořizuji s velkým předstihem. Mým dvěma babičkám a strýčkovi dávám každý rok takovou drobnost, něco koupím, něco vyrobím... Hlavně aby to bylo hezké, osobité, originální a sálala z toho láska... Loni jsem jim darovala vlastnoručně nasušený bylinný čaj v pěkné dózičce i s básničkou, letos mne napadly balíčky právě s retro věcmi - které obdarovaní zajisté pamatují ze svého mládí i dospělosti... No není to krásná idea vzbudit pod stromečkem také trochu té nostalgie, zavzpomínat na staré časy? Já myslím, že je to senzační! A proto už vím, že v Lidlu musím zakoupit retro paštiku, sušenky, pivo, punč, norkové mýdlo, pedro žvýkačky, podpalovač pepo, prací a mycí prostředek, sirup... No zkrátka všechno s dlouhou trvanlivostí, protože Vánoce jsou až za dva měsíce přece Nevinný Ze všech předmětů udělám 3 kupičky, vložím je do retro síťek (ty musím ještě sehnat) a nadepíšu "Balíček pro pamětnici Marušku"; "Balíček pro pamětníka Petříka" a "Balíček pro pamětnici Květušku"... Už teď mám radost z toho, jak koukají, co to zase ode mě dostali Smějící se


Tímto výše napsaným chci samozřejmě inspirovat i vás, milí čtenáři, třeba se vám můj nápad s retro balíčky líbí a darujete podobné i svým drahým příbuzným! Hlavně nezapomeňte - do Lidlu se musí co nejdříve, zboží opravdu rychle mizí a nové bohužel již nedoplňují... A kdo ví, kdy bude zase nový retro týden... Každopádně jsem za tuto "akci" opravdu ráda, tematické týdny v Lidlu se mi velmi líbí, je to vlastně jediný market, kde něco takového probíhá. Nechci, aby to tu vypadalo jako reklama na zmiňovaný obchod, ale jsem prostě spokojený zákazník a musím o své spokojenosti dát vědět i zbytku světa Mrkající


Snad budu mít brzy čas přidat fota konečného "úlovku" a pochlubit se Usmívající se Již nyní se velmi těším! Vždyť víte - jak je někde k mání něco v retro tématice, tak to musím mít!