Podzim je tady!

14. září 2014 v 15:36 | Minion |  Já, blog a vše, co mě zajímá
Všimli jste si také, že má blogová aktivita je vždy nejintenzivnější v podzimních měsících a v zimě? Já se nad tím musela včera opět pousmát :-) Ono je to i logické, protože v tuto dobu mám nejvíce volna vzhledem k tomu, že nemám zatím školu, školní povinnost přijde opět s počátkem října, a jak už to znám, úkoly budou přibývat a já nebudu stíhat, což opět povede k mému "útlumu" :-/ Moc mě to mrzí, protože vypsat se tady - to je ten největší lék na všechny ty problémy, co mě trápí.

Jak jste si všimli, za našimi okny se už začala příroda připravovat na zimní spánek. Stromy pomalu shazují své listí, přebarvují se do žluta, oranžova i červena. Slunečného počasí je pomálu, ale doufám, že to pravé babí léto ještě přijde - vždyť nám to meteorologové neustále slibují!

Abych pravdu řekla, letos se na ten podzim docela těším. Právě dnes mě chytla taková ta správná podzimní nálada - nemyslím tím ty deprese, co jsou pro podzim typické, ale takový příjemný stav duše, kdy je najednou člověku o mnoho lépe a těší se na další dny :-) Řekla jsem si, že je potřeba také připravit svůj notebook na podzimní čas, a tak jsem protřídila složky, smazala, co bylo neužitečné a jala se hledat novou, krásnou a hlavně podzimní tapetu na plochu - a že bylo náročné najít tu pravou! Probírala jsem se různými fotografiemi z parků, všude hrály prim stromy v ranní mlhovině, spousty spadeného listí... Nakonec jsem narazila na jednu krásnou, kdy skrze stromy vykukovaly sluneční paprsky - jak krásné, jak optimistické! Jen pohled na tu fotografii v člověku probouzí pocit tepla, pocit klidu a pohody.

Zato tohle "peklo" mě bude děsit ode dneška ve snech :-D Ale už aspoň vím, jak zúročit naši velkou úrodu dýní... :-D

Také dnes mě sluníčko potěšilo. Ráno bylo velmi pochmurné počasí, pršelo. Opravdu hustě pršelo, kapky doslova bušily na parapety oken, venku byla tma, ač jindy v tuto dobu již světlo bývalo. Špatné počasí s sebou přineslo také ne moc dobrou náladu, ta se ale naštěstí zlepšila - jen co ze zamračených oblak vykoukl ten nám milý, zlatý kotouč a svými paprsky prohřál vzduch... Teď, když píšu, tak zase zápasí s mraky, avšak zatím má převahu, tak snad si ji udrží.

Mám v plánu, stejně jako předchozí dny, opět vyrazit do přírody. Také houbaříte? Já ráda, ale je škoda, že než dojdu do lesa, uteče spousta času. Máme les trochu dál, tak už jen ta cesta na oblíbená houbařská místa člověka vyčerpá. Včera jsem z nudy prošla náš houbařský atlas a narazila na spoustu hub, které jsem dosud nesbírala a které jsou jedlé. Rozhodla jsem se, že dnes zajdu do lesa pro pár ryzců smrkových, údajně je to velice chutná houba, já sama netuším, neboť jsem ji nikdy neměla, ale toužím po tom, ji ochutnat - tak snad si nepošmáknu naposledy :-D Pokud se dlouho neozvu, je to jasné :-)


Mimo hub je ale spousta dalších důvodů, proč se na podzim těším. Hlavně na jeho počátek - konečně se člověk nedusí horkem, neklepe se zimou, je totiž teplota tak akorát. Ze skříní můžeme vytáhnout lehké kabátky, bundičky a šátky, šálky, klobouky - hned se dá experimentovat a neodbývat módu! Z předešlého nákupního období se mi tady nahromadila spousta oblečení, které jsem ještě neměla možnost provětrat. Takže se už přirozeně raduju z toho, že nyní budu mít příležitost. Jen mě mrzí, že spolu s podzimem mnoho lidí preferuje tmavé barvy a ty naše ulice jsou pak takové smutné. Snad tomu letos bude trochu jinak a lidé se nebudou bát více experimentovat a troufnou si i na nějaké ty živější odstíny - vždyť barevná paleta jich nabízí spoustu! Proč se schovávat celí od hlavy až k patě ve smutné černé, usedlé šedé, nevýrazné hnědé? Nebojte se ani vzorů! A nezapomeňte na eleganci, jako dámy kdysi ;-)


Kromě možnosti vrstvení oblečení a novým experimentováním uvítají zejména ženy další positivum, které podzim přináší - možnost se výrazněji nalíčit. V létě to moc nejde, protože je horko, kůže se potí, make up nedrží tak, jak by měl. V zimě zase mrazem pleť praská, je citlivá, lidé často posmrkávají - to také není ono... Ale podzim - to je doba přímo vybízející k novým pokusům s líčením! Takže dámy, vsaďte na rtěnky a nebojte se vyzkoušet i sytější a výraznější odstíny! Není nic krásnějšího, než krásně upravené ženské rty - aspoň dle mého. Spousta značek nyní přichází s novými podzimními kolekcemi - barvy v tónech syté malinové, bordově červené či bronzové jsou nyní k mání a čekají, až je vyzkoušíte :-) I já jsem podlehla rtěnkovému mámení a už mám v zásobě krásný vínový odstín s jemným třpytem. :-)

Proč se neinspirovat třeba slavnou Marilyn? Už v mládí nosila rudé rty a to i při podzimní sklizni dýní :-)))


Podzim má na mě má vliv i co se týče výběru hudby k poslechu... Zatímco v létě jsem volila rychlé, rytmické písničky plné takové té volnosti a svobody, co k létu patří, nyní se vracím k trochu melancholičtějším skladbám. A také se spokojím s pouhým drnkáním klavíru - to v dnech, kdy nechci nad ničím přemýšlet, jako dnes... Hudba dokáže rozveselit i rozesmutnit, je až neuvěřitelné, jakou silou působí na naše pocity a emoce. Proto vybírejte pečlivě, co si pustíte, s pošmournými dny je lepší dát přednost něčemu, co je uklidňující či veselé.

Znáte film Vzpomínky na Afriku? Před pár dny jsem jej viděla (po několika letech) a když jsem znovu slyšela tu nádhernou hudbu, musela jsem si ihned najít soundtrack na youtube, od té doby pořád poslouchám onu hlavní melodii - je v ní odhodlání, napětí, honosnost a zároveň klid, skromnost a vyrovnanost, nádhera!

Ještě bych se chtěla pozastavit u filmů... Kdopak z vás se díval ve čtvrtek 11.9. na film Hodiny? Já se hlásím, že ano! Snímek vysílali od 20:20 hodin na kanále Art. Původně jsem se dívat nechtěla, ač je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, avšak díky své mamce, která si ho zapnula, jsem neodolala a přisedla si. Schoulená u hřejícího radiátoru jsem pozorovala příběh třech žen, tak odlišných a přitom tak stejných... Je to dokonalý film, vše do sebe tak zapadá, ty hluboké myšlenky... Člověka to nutí neustále přemýšlet nad životem a smrtí, až šokující je, jak nás to, co vidíme dokáže ovlivnit... Lauru Braunovou (jedna z hrdinek) ovlivňovala četba románu Paní Dallowayová od V. Woolf a mě zase ten film... Odcházela jsem s pocitem strachu, s pocitem strachu z toho, co mě v životě ještě čeká a přemýšlela nad tím, co ve filmu zaznělo.... "Někdo musí zemřít... Proč? Proto, aby ostatní mohli žít..." Se spoustou věcí jsem se až děsivě ztotožňovala a po závěrečných titulkách mi v duši zůstal jen stísněný pocit. Příště si musím ten film pustit v době, kdy mě nebude nic trápit, protože nyní jen prohluboval mé pesimistické myšlenky. To, jak mě dokáže ovlivňovat ale svědčí o tom, že je to skutečně dobrý snímek. A ta hudba! To je nádhera! Miluji celý soundtrack od Philipa Glasse!


Ještě bych vás na závěr článku chtěla upozornit na pondělní večer - na Cinemě budou vysílat Kmotra, kdo má rád mafiánské filmy, ať určitě neváhá a na film se podívá. Já už ho uvidím poněkolikáté, je to skvělý snímek... A mimo vše ostatní, co ke gangsterskému životu patří, je tam také vidět dobová móda a životní styl, takže i retro nadšenci si přijdou na své! :-)

Tímto svůj dnešní článek končím, potřebovala jsem se vypovídat, a to se mi, myslím, podařilo :-) Nyní mizím ven, houby na mě už čekají :-D Mějte se krásně!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama