A je ze mě Ebayoholička!

9. září 2014 v 11:55 | Minion |  Já, blog a vše, co mě zajímá

Při mém lelkování a brouzdání po internetu jsem narazila na zahraniční aukční portál Ebay. Možná ho znáte, možná ne, já ho donedávna sice znala, avšak jsem se nikdy neodhodlala z něho nakupovat... Vždy jsem si říkala, že nákup ze zahraničí musí být tak složitý! Navíc jak budu platit? Vždyť ceny jsou v dolarech nebo librách! A co ten PayPal u kterého musím mít účet?!
Zkrátka, jako správný srabík jsem dlouhou dobu odolávala... až... do letních prázdnin... a pak se ledy prolomily a já se stala ebayoholičkou :-)

Co se týče onoho obávaného nákupu, zjistila jsem, že to vůbec, ale opravdu vůbec není tak složité, jak se prve zdálo! Nejdříve jsem si prostřednictvím internetového bankovnictví nastavila u mé platební karty povolení zahraničních plateb (z pohodlí domova, kráása!), poté založila účet u PayPal (velice jednoduché a rychlé) a nechala si ověřit svou platební kartu (myslím, že se zadávalo jen číslo karty/účtu, teď si nejsem jistá) a bylo to! PayPal si poté převedl z mého účtu částku 50 Kč, tyto peníze jsem poté měla na účtu u PayPal a byl jimi zaplacen můj první nákup na Ebay... Ostatní peníze se již strhávaly rovnou z mého účtu a PayPal funguje dále jako prostředník v přeposílání peněz mezi mnou a prodejcem.
Účet u Ebay jsem si založila již dříve, nyní jsem ho už jenom propojila se svým PayPal účtem a mohla jsem směle začít nakupovat! Hurááá :-)

Hned od začátku jsem si velice oblíbila aukce. Jde o to, že prodejce vystaví prodávaný předmět s velice nízkou počáteční cenou, zájemci se poté předhánějí v zadávání částek, které jsou ochotni ještě za danou věc zaplatit. Často zboží přeplatí - dají více peněz než by zaplatili, kdyby kupovali položku rovnou bez aukce, ovšem dá se prostřednictvím aukcí nakoupit také velice lacino - zvlášť, když aukce nepozorovaně končí a nikdo jiný už nestihne přihodit - takto se mi podařilo "vyhrát" mnoho věcí za naprosto směšnou sumu - třeba i za 1 Kč :-) A to se vyplatí, ne? :-)

Velice lákavé je také neplacení poštovného - položky, které mají připsána magická slůvka "Free shipping" jsou zasílána za tu cenu, za kterou jste je pořídili, už žádné další poplatky za dopravu - skvělé! Sama nakupuji věci výhradně s Free shipping, odmítám za poštovné připlácet :-) Je to velký nezvyk, když to porovnáte s nákupem na internetu v ČR, tady za poštovné dáváte většinou minimálně cca 50 Kč v případě balíčku a placení převodem z účtu na účet...

Je Ebay bezpečný? Často mi to vrtalo hlavou... Když zaplatím za zboží, skutečně mi přijde nebo mě prodejce jen okrade, zboží neuvidím a pomoci se nedovolám, protože kupuju věc někde z Číny? Hodně jsem se toho bála, ale nakonec jsem zjistila, že není třeba se obávat. Prodejci jsou čestní, aspoň já jsem na dobré prodejce narazila. Předpokladem toho, že vám zboží skutečně dorazí je dobré hodnocení prodejce, nejlepší je, pokud má alespoň 98% pozitivního hodnocení od ostatních nakupujících. Já ale kupovala i od člověka, co měl 87% a vše dorazilo v pořádku, avšak dražší položky bych u takto nízko hodnoceného prodávajícího nepořizovala. Pokud se stane, že zboží dorazí rozbité (není divu po tak daleké cestě skrz půl světa) nebo nedorazí vůbec (věřím, že ho odeslali, ale ztratilo se cestou) může nakupující kontaktovat prodejce a vylíčit mu, co se stalo (anglicky samozřejmě, což byl u mě zpočátku problém, ale už jsem si ebay fráze osvojila :-) ). Prodejci často reagují sami pozitivně a navrhují vrácení peněz nebo opětovné odeslání, já preferuji peníze zpět, protože při opětovném odeslání není jistota, že to skutečně pošle a zbytečně by vám prošla 45 denní ochranná lhůta. Ano, vy jakožto nákupčí jste pod Ebay ochranou 45 dní - pokud s vámi prodejce nekomunikuje v případě problému se zakoupeným předmětem, tak máte nárok na to, abyste otevřeli tzv. CASE (= spor) a řešili problém skrze Ebay. I otevření sporu je jednoduché, najdete si příslušný odkaz u daného předmětu a už píšete prodejci, ve vzkazu vylíčíte opět váš problém, připojíte fotografie např. poškozeného předmětu a odešlete... Prodejce se buď sám vyjádří a navrhne řešení nebo vrátí peníze samotný Ebay. Já už otvírala spor 4x a vždy mi prodejce vyšel sám vstříc a peníze vrátil, jednomu to trochu trvalo a musela jsem mu poslat asi 3 zprávy, ale nakonec peníze zpět poslal a spor tím byl ukončen. Z tohoto pohledu jsem s Ebay velmi spokojená, mám jistotu, že své peníze dostanu vždy zpět. Avšak! I tady je malý háček, spory nesmíte otevírat příliš často, protože by vám zablokovali účet. Jde o to, že někteří jedinci by služby "Case" mohli zneužívat a peníze zpět žádat neoprávněně, ač zboží už dávno řádně obdrželi, proto je možnost sporu limitována. Zatím se mi ale nepodařilo zjistit, jaký počet sporů je adekvátní a jaký už ne... Každopádně já asi ze 40 objednávek otevřela spor jen 4x.

Jaká je nevýhoda Ebay? Ano, není vše tak růžové... Ne Ebay si totiž můžete vypěstovat parádní závislost - jako já... Bavím se tím, že denně prolézám jednotlivé nabídky, hlídám aukce, vesele přihazuju.... Vždyť je vše tak levnéé!! Člověk ale ztrácí kontrolu, potřebuju vlastně ty věci vůbec? Nekupuju je jenom proto, že stojí tak málo?? Toť otázky... Vždy, když vyhraju aukci a předmět mě stojí opravdu pár šupů, pociťuji neskutečnou radost, ta ale brzy vyprchá a už zase musím nutně přihodit někde jinde... Věci jsou to skutečně levné, ale když jich kupujete mnoho, tak ta celková cena roste a roste a vy nakonec utrácíte nad svůj limit - je to velmi zrádné! Naštěstí jsem už z nejhoršího venku, počáteční nadšení opadlo a už kupuji věci s naprostým rozmyslem :-)

A cože jsem si to vlastně nakoupila? Rozhodla jsem se vám pokusit nafotit své zakoupené věci, které už dorazily a ukázat vám jejich reálnou podobu. To je totiž další úskalí Ebay - něco kupujete dle fotografie prodejce, ale ve skutečnosti se věc může velmi lišit a vy budete po rozbalení balíčku překvapeni (nemile či mile, to záleží na stavu věci :-) )... Velice zrádné je nakupování oblečení - velikosti často neodpovídají našim evropským, a proto se doporučuje kupovat o 1 velikost větší než jakou běžně nosíte. Samozřejmě se ale řiďte i uváděnými mírami. Já oblečení zatím moc nekupovala, vlastně až na 1 věc vůbec, jsem totiž zaměřená hlavně na doplňky. Bižuterie všeho druhu se dá na Ebay nakoupit opravdu za pakatel... Někdy ta cena odpovídá i kvalitě (tedy spíš nekvalitě), ale většinou je adekvátní. Já sama jsem byla dosud téměř vždy spokojená a nyní se těším z krásných věcí, které mne nestály mnoho... Rozhodně mě nestály tolik, kolik bych za ně dala při nákupu v ČR. Tady běžně kupujete bižu náhrdelník/řetízek za 150 Kč nahoru, na Ebay ho v aukci (ten samý či velmi podobný) seženete i za 20 Kč (i méně, pokud máte štěstí). Kvalita je většinou stejná, proto už u nás bižu nekupuji a pouze objednávám z Ebay.
No a nyní zpět k tomu, co jsem si koupila - to vás jistě bude zajímat. Předem se omlouvám za horší kvalitu fotek, fotila jsem mobilem a občas mě ten můj "hošan" zlobí a fotí si jak se mu chce (lenoch líná, nezaostří a nezaostří! :-) ), některé věci jsou zase enormně nefotogenické - moc se třpytí, hází do objektivu prasátka... znáte to... :-) Ale i přesto je na těch obrázcích něco vidět (snad, doufám :-D ) a pro porovnání vždy přikládám původní foto od prodejce :-) A teď šup šup, jdeme na to!

Retro límeček - krajkový s perličkami

Cena: cca 30 Kč (vyhráno v aukci)
Doručení: cca 30 dnů
Poštovné: zdarma
Reálná fotografie:

Do tohohle límečku jsem se naprosto zamilovala! Byl jednou z úplně prvních věcí, které jsem na Ebay objednala. Na doručení jsem čekala docela dlouho, ale i tak to stálo za to! Límeček je látkový, jak je vidět na fotce, nejprůhlednější látka přesahuje okraje a není moc začištěná, takže ji budu muset ještě trochu ostříhat, nicméně to není nic, co by se nadalo udělat během 10 minut :-) Límec jsem vyhrála v aukci za sumu okolo 30 Kč, což je velmi pěkná cena. Perličky jsou plastové, dobře přišité. Na krku vypadá límeček zajímavě, neotřele a skvěle doplňuje řadu z mých "malých černých" šat. Doporučuji! 5*

Bronzový náramek s přívěsky

Cena: cca 14 Kč (v aukci)
Doručení: cca 30 dnů

Fotka od prodejce:
Reálná fotografie:

Bronzový náramek je další z mých retro úlovků. Líbilo se mi především to množství přívěsků - např. ta konvička je úžasná, princ žabák má také co do sebe a zrcátko je taktéž skvělé a vidíte se v něm :-)) Už mám se zrcátkem náhrdelník, takže se mi k němu tento náramek skvěle hodí. Cena 14 Kč je krásná, asi ani není důvod si na něco stěžovat :-) Doporučuji! 5*

Zlaté náušnice - řetězy zdobené kameny

Cena: 6 Kč
Doručení: 25 dní

Fotka od prodejce:


Reálné foto:

Náušnice pro moje "trochu drsnější" já :-) Aneb když nemám úplně náladu na to, být retro, ale chci vypadat trochu jako slečna drsňák :-D Náušnice mají na délku cca 6 - 7 cm a jsou poměrně těžké, takže na nošení jednou za čas a ne nonstop, protože bych měla brzy uši jako slon Dumbo :-D Nicméně vypadají opravdu luxusně, a to jsem je vydražila za pouhých 6 Kč! Směšná částka, že? Hlídat končící aukce se mi vyplatilo, ha! :-) Jinak já mám, jak na to koukám, kameny u každé náušky obráceně, vůbec jsem to ale nebrala a neberu jako vadu, naopak se mi to zdá nápaditější. Doporučuji! 5*

Dva silikonové kryty na mobil Huawei y300

Cena: 34 Kč
Doručení: 20 dnů
Poštovné: zdarma
Prodejce: sobid88 http://www.ebay.com/usr/sobid88?_trksid=p2047675.l2559

Foto prodejce:

Reálné foto:

Většina lidí na Ebay nakupuje jako první kryty na mobil a ani já jsem nebyla výjimkou. Jelikož mám už půl roku nový telefon - konkrétně Huawei Y300, tak jsem si chtěla objednat nějaké hezké pouzdro. Tady v ČR vychází gumový obal na 200 Kč a to jen v základních barvách, proto jsem zkusila vyhrát aukci o tyto 2 krásné obaly. Vydražila jsem je za pouhých 34 Kč oba, černý jsem dala své mamce ( má stejný mobil ) a zebří jsem si nechala. Zpočátku jsem byla velmi spokojená, avšak mamce se obal začal z boku oloupávat (ten gumový povrch), takže pozor - pokud mobil taháte po kapsách, tak se vám brzy pouzdro oloupe na základní černou/bílou barvu. Já se o mobil starám, dávám ho ještě do koženého pouzdra, proto se mi toto silikonové zatím nezničilo. Příště už ale silikonové s potiskem objednávat nebudu a zkusím raději z tvrdého plastu, to by mohlo být odolnější. Výhodou silikonu ale je, že se vám mobil v ruce neklouže a nehrozí, že vám upadne. Ještě doporučuju, 3*.

Blog.cz mi píše, že je článek už moc dlouhý, proto ho musím v tomto místě utnout, ale nebojte již brzy bude pokračování! Zatím mi do komentářů napište, zda na Ebay také nakupujete, jak jste spokojeni + vše co vás napadá! :-) Těším se na zprávy od vás!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anička Anička | 9. listopadu 2014 v 23:06 | Reagovat

Dlouho očekáváný průvodce nákupem na zahraničních e-shopech je tady! Konečně je na světe jasný, přehledný, kompletní a spolehlivý průvodce vaším nákupem na zahraničním e-shopu a to opravdu krok za krokem! Chceš ušetřit 30-50% kupní ceny? Chceš nakoupit zboží, které v tuzemsku není k dostání? Chceš koupit pro své nejbližší výjimečný dárek? Pak si stáhni a přečti právě tohoto průvodce: www.erada.cz/?p=1404. Snadno a v češtině vybereš a nakoupíš, bezpečně a bez starostí zaplatíš, zadarmo si necháš dovézt a clo nebo DPH tě nebude strašit! Nevěříš? Ono je to ale opravdu snadné! Až budeš porovnávat ceny v zahraničí a na domácích eshopech, budeš koukat!

2 BenyG BenyG | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:06 | Reagovat

I found this page on 16th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

3 MarcoH MarcoH | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 15:20 | Reagovat

Přidal jsem svůj blog do oblíbených

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama