Září 2014

Tip na dárek od srdce - třeba k Vánocům

22. září 2014 v 8:08 | Minion |  Rady, nápady, tipy...
Určitě jste se při přečtení nadpisu mírně zděsili - vždyť Vánoce jsou za tak dlouhou dobu! Jistě, souhlasím s vámi, léto teprve nedávno skončilo, máme tu krásný, zatím slunečný počátek podzimu... avšak, není dobré usnout na vavřínech! Podívejte, jak nám to léto bohužel rychle uteklo... a ani se nenadějeme a máme tu zimu! Zima má jistě také co do sebe, je to pěkné roční období, zvláště ze začátku - když se naše mysl stáčí právě směrem k Vánocům, svátkům údajné pohody a klidu... Určitě také chcete dané zimní dny strávit ničím nerušeni v blízkosti svých nejdražších, proto je potřeba už nyní začít přemýšlet nad tím, čím letos rozzáříte očka ostatních pod vánočním stromečkem :-)

Já nevím jak vás, ale mě moc baví ta hra na Ježíška. Ráda se na Vánoce připravuji již s předstihem a ani letos tomu není jinak. Vlastně jedny Vánoce skončily a už jsem začala přemýšlet nad těmi nadcházejícími. Možná je to šílené, možná jsem vážně takový malý vánoční maniak, ale já mám opravdu ráda promyšlené dárky, nechci nikoho odbývat narychlo zakoupenými předměty bez rozmyslu - jen proto, abych už to měla všechno z krku.. Takhle by se dárky dávat neměly! Vždyť je tak důležité dát si práci s výběrem - nesmí se líbit jen mně, musím si být jistá, že potěší především obdarovaného. Vůbec nezáleží na finanční hodnotě daru, jde především o tu emoční hodnotu - nejlepší dárky jsou takové, které budou dotyčného doprovázet i v dalších dnech, měsících... Budou mu neustále připomínat Štědrý večer, tu atmosféru, tu případnou radost, kterou měl, když dáreček konečně vybalil z krásného papíru...


Možná mi budete trochu odporovat v tom, že Vánoce nejsou o dárkách - ano, i s takovým názorem se běžně setkávám. Diskuze tímto směrem však nemá smysl. Každý člověk má svůj názor, každý dodržuje své zvyklosti, každý má rád něco jiného. Já Vánoce zbožňuji a věřím, že nejsem sama :-) Nebo ano? Ne, určitě je spousta lidí, kteří se na toto období tolik těší, ač už sami nejsou dětmi, na které (co si budeme namlouvat :-) ) jsou Vánoce asi nejvíce zaměřeny a vše se točí právě kolem nich. Proč se ale vzdávat něčeho, jen proto, že už nejsme dítky? Proč si tzv. promíjet navzájem dárky, neslavit? Ne, takhle by se mi to vůbec nelíbilo, tohle není můj styl. Každý by měl někomu, koho má rád, nějaký ten dáreček pořídit. Rozveselit danou osobu, zlepšit jí ty zimní dny, dát jí něco opravdu od srdce... Dárek pro mě není nový počítač, mobil, fotoaparát, tablet... to jsou věci sice dnes již potřebné, avšak... určitě to cítíte sami - nejsou to "dárky" v pravém slova smyslu, ztrácejí tu originalitu, nápaditost... Spíše jde o předhánění - kdo dostane dražší, lepší značku atd. Nelíbí se mi, že se spousta lidí, kvůli dané sváteční chvíli dokáže i velmi zadlužit... Přitom udělat radost jde i jinými dárky, dárky, které potěší spoustu lidí víc než nějaká nic neříkající věc... Jak už jsem výše naznačila, přemýšlím už nyní nad dárky, které budu já, v roli Ježíška, letos nadělovat. Většinu mám již promyšlenou. Dnes bych se s vámi chtěla podělit o jeden tip na dárek, který mě napadl už někdy v červnu, ale až během léta a podzimu jsem začala pracovat na jeho realizaci - respektive výrobě :-)

A co jsem tedy vymyslela? Svým babičkám a strejdovi se snažím každý rok obstarat nějaký pěkný dárek, který nezamává s finančním rozpočtem, bude spíše symbolický, ale hlavně od srdce a s nápadem. Sice nebude stát, co se týče peněz hodně, ale bude stát více času, který je potřeba mu věnovat. Dobře, není to zase tolik času, avšak oproti pouhému nákupu určitého předmětu, vyžaduje tento dárek delší přípravu :-) Loni jsem babičkám a strýčkovi napekla speciální slané, žitné "cukroví", nabalila jej do balíčků a připojila malou lahvinku vína a CD s vybranými, starými písničkami - takový "pohoda" balíček. Při poslechu CD si můžou přikousnout dané pečivo a popíjet víno. Sklidilo to úspěch, proto i letos chci dotyčné obdarovat něčím, co způsobí překvapení a potěší :-)

Už jsme konečně u toho - letos jsem se rozhodla nasušit různé bylinky a vyrobit vlastní bylinný čaj, který uložím do dóziček. Jak mě to napadlo? Byla jsem v červnu v jednom zdejším obchodě a objevila jsem krásné, sklenice s uzávěrem a navíc - zrovna v akci za milé ceny. Nebylo nad čím váhat! Hned jsem je zakoupila a přemýšlela, co do nich uložím... Byly pouhé tři - a proto mne ihned napadlo, že by mohly být pěkným dárkem pro výše zmíněné tři osoby, které jsou mi tolik blízké. Důležitá ale byla i náplň těchto dóziček, uvažovala jsem nad výrobou vlastní horké čokolády, avšak nakonec u mne zvítězil nápad s bylinným čajem. Je to takové pracnější, zároveň však zajímavější.


Pokud vás nápad také zaujal, tak nad ničím neváhejte a připojte se ke mně - vyražte ven a sbírejte bylinky, které jsou ještě nyní, v podzimních měsících k mání. Rozhodně dlouho nečekejte, protože už brzy začnou kvítka žloutnout a připravovat se na zimu, zatím však naše louky, pole, zahrady nabízejí stále ještě široký výběr všeho možného býlí. Víte, co je skvělé? Že můžete kombinovat různé bylinky a vytvářet tak zajímavou směs - ať už vůní či chutí. Je to taková hra, mícháte, mícháte a něco z toho vyjde :-) Většina bylinek je dobře kombinovatelná, proto si myslím, že nelze sestavit nějaký mix, z něhož by odvar nebyl příliš chutný. Doporučuji se vyhnout dominantním bylinám jako je máta - ta přeci jen strhává hodně "pozornosti" na sebe - kvůli výraznému aroma i chuti.

A co doporučuji nasušit?
Na loukách je možné ještě sehnat poslední kvítka mateřídoušky - příjemně voní, je takovou "třešničkou" v čaji, dále jitrocel kopinatý - lístky, maliník - lístky, ostružiník - lístky, jahodník - listí, kontryhel - listí + květ, pokud na něj narazíte, kopřivy (trhejte spíše ty mladší, menší), při polích lze narazit ještě na poslední kvítka heřmánku (ale pozor, ať jej nezaměníte za rmen, ten nepěkně zapáchá). Pokud máte zahrádku a na ní meduňku, tak určitě nasušte i meduňku, ta dává čaji takovou příjemnou vůni, mně evokuje trochu citrusy. Dají se použít i bezinky - pořádně je ale usušte, mají sklony k plesnivění, musí být opravdu úplně tvrdé a vyschlé. Přimíchat se dají rovněž také šípky, které nyní dozrávají v hojném počtu okolo polních cest a na okrajích lesů.
Ti, co byli pilnější, mohou přimíchat také již usušené bylinky z jara. Výborně by se do směsi hodil i lipový květ, avšak ten jsem si letos nestihla nasušit a nyní ho už těžko budu shánět - leda bych nějakou paní lípu uprosila, aby trochu nakvetla :-D No jo, ta moje zaneprázdněnost kvůli státnicím mi to letos trochu zkomplikovala :-)

Tohle už jsem stihla nasušit - lze vidět kontryhel, heřmánek, jitrocel, jahodník i mateřídoušku :-)

Bylinky by se neměly sušit na přímém slunci, proto je raději umístěte na síto a sušte volně na půdě. Pokud takovou možnost nemáte, tak je fajn využít radiátory. My už letos večer krátce topíme, máme studený dům, takže já už můžu sušit i doma :-)

Kam s bylinkami? Určitě je potřeba sehnat nějaký pěkný "obal", který bude těsnit, aby se k rostlinkám nedostala vlhkost, a zároveň mimo praktičnost potěší i oko obdarovaného. Já, jak už jsem výše psala, jsem náhodou narazila na skleněné dózičky s víčkem - takové doporučuji všema deseti! Já je mám z obchodu Kik, stály mě 15 Kč/jedna, pův. cena 30 Kč jedna - takže ani původní cena nebyla vysoká. Jak je to s nabídkou nyní netuším, avšak vřele doporučuji do Kiku nakouknout - často prodávají různorodý sortiment do kuchyně a dózičky tam bývají k mání po celý rok. Podobné sklenice s víčky jsem viděla taktéž v Nanu Nana (obchod s dekorativním a dárkovým zbožím), cena za kus se určitě pohybovala okolo 40 - 60 Kč. Nalézt by se daly vhodné skleničky i v Tesco obchodních domech - tam bývá často podobný druh zboží a za směšné ceny.
Vhodnou alternativou by byly i klasické zavařovací sklenice, jako "uzávěr" by se dalo z kousku látky zhotovit kolečko, které se ke sklenici připevní buď gumičkou nebo ozdobnou stuhou.
Mimo skleněné dózičky by se daly využít i vyšší plechové či plastové krabičky. Ty lze rovněž sehnat ve výše vypsaných obchodech. Navíc bývají se zajímavým potiskem :-)

Zakoupené dózičky, nechte je tam za tu cenu! Až se naplní o ozdobí mašlí, budou hned krásnější :-)

A co plánuji dál? Dózičku hodlám ovázat ozdobnou, látkovou mašlí + připojit složení čaje + přáníčko. Také jsem již objednala sítka na sypaný čaj - aby si dotyční mohli doma čajík ihned uvařit. Vybrala jsem pěkná silikonová sítka ve tvaru jahody, zatím jsou na cestě, proto vám mohu ukázat pouze obrázek od prodejce. Předpokládám však, že budou v reálu vypadat stejně. Jedno stálo do 20 Kč se vším všudy :-) Pokud byste nad ním taktéž uvažovali, určitě projděte celou nabídku sítek na Ebay - mají různé tvary - např. hrušky, citrony, panáčky, kačenky, labutě, noty, srdce s šípem, dokonce i Titanic jsem viděla :-)

Můj jahodový "infuser", pokud chcete také koupit, koukněte se na nabídku: http://www.ebay.com/sch/Tea-Infusers-/177754/i.html

Doufám, že se dárek bude líbit a obdarované osoby jej ocení. Myslím, že při sledování oblíbeného pořadu se hrneček dobrého, horkého čaje hodí vždycky :-) Navíc v zimním období je všude kolem nás tolik bacilů! Není nic lepšího než využít magické moci bylinek a pořádně se vykurýrovat ještě dřív, než nemoc zasáhne v plné síle :-) A s každým douškem bylinného odvaru bude zpět ta krásná atmosféra Štědrého dne - tak jako jsme byli společně u stromečku, tak budeme společně s daným člověkem, i když nyní už jen v jeho mysli... Není to krásná idea? :-)

Zaujal vás můj tip na dárek? Určitě mi napiště do komentářů a podělte se s námi i o své nápady - inspirace není nikdy dost! :-)

S pozdravem,
Minion <3

A je ze mě Ebayoholička! 2. část

15. září 2014 v 8:08 | Minion |  Já, blog a vše, co mě zajímá
V minulém článku jsem vás seznámila s tím, jak jsem propadla závislosti na Ebay a nakupovala a nakupovala. Článek jsem původně plánovala mnohem delší, avšak mi blog.cz překazil plány, jelikož mi nechtěl uložit tak dlouhý článek. Byla jsem nucena ho utnout hned po 4 ukázkách věcí, které jsem si objednala, proto jsem se rozhodla na původní článek navázat a pokračovat rovnou v "recenzování" již doručených předmětů, které jsem nakoupila... Tak co, jdeme na to? Já myslím, že je nejlepší čas, určitě jste také zvědaví! On je ten nákup totiž vždy tak trochu adrenalinový zážitek, že? Člověk nikdy neví, jestli něco přijde, v jakém stavu to přijde či jak se to bude lišit od fotky prodejce :-D Zkrátka, napětí až do poslední chvilky rozbalování!!! :-)

Jak to vypadá, když přijdou balíčky

Občas si říkám, že mě poštovní doručovatelky musí proklínat - neustále k nám chodí s různými, čínsky popsanými balíčky a ládují je do naší schránky. Jelikož jsem čekala i větší zásilky, byla jsem dokonce nucena přimontovat na plot druhou schránku (takovou starší, co jsme už nepoužívali), aby to měly pošťandy kam dávat a nepěchovaly to všechno do jedné... protože co? Protože jsou líné zazvonit a dát mi balíček rovnou do ruky!!! Raději ho silou nabouchají do schránky, což má za následek i poničení předmětu...
Po vylovení balíčků ze schránky putují zásilky ke mně do pokoje a už to jede! Papíry létají všude okolo, probíhá složité odmotávání kilometrů izolepy, trhání bublinkových fólií a jásání nad doručenými věcmi! Schválně jsem vám jeden takový "rozbalovací" den vyfotila, tady stav před:

Stav po:

Člověk aby si poté najal i úklidovou firmu! Je až k nevíře, kolik do těch balíčků dokážou narvat různých pytlíků, fólií, vycpávek! Nejvíc mě rozesmálo zabalení malých 4 x 4 cm velkých náušnic - byly v obřím igelitovém pytli, obvázané asi kilometrem izolepy a trvalo mi tak 15 minut, než jsem je vymotala! :-) Vidíte je na fotce? Tam v růžku, jak se krčí? :-D

A teď už hurá na věci, které mi přišly! Schválně, kolik se mi jich dnes do článku vejde? Jsem sama zvědavá, kdy začne blog.cz prudit s tím, že je článek moc dlouhý... Kdo to kdy vymyslel, tahle omezení délky článků? Proč si autor nemůže psát tak dlouze, jak chce?

Úžasné legíny s 3D potiskem - retro

Cena: 146 Kč (aukce)
Doručení: 30 dní
Poštovné: zdarma
Prodejce: E-cube001 http://www.ebay.com/usr/e-cube001?_trksid=p2047675.l2559

Foto prodejce:
Reálné foto:
Když jsem uviděla na obrázku tyhle legíny, v hlavě mi proběhlo jenom: "Tak ty musí být moje! Nedokážu bez nich žít!" (Dobře, žít bych bez nich dokázala, ale mučily by mě myšlenky, že je místo mě vydražila nějaká poběhlice a já nemám nic :-D ) Jelikož studuji historii (co studuji, já ji přímo miluji!), mám malou úchylku na vše, co má potisk, jehož téma se dějin týká... a tyhle barokní legíny, ach! ACH! Jsou tak nádherné! Naprosto mě vystihují! Je to přesně ten případ, kdy oblečení poukazuje na to, co máte rádi, a mluví za vás! Navíc vzbuzují pozornost kolemjdoucích, a to já mám velmi ráda. Co se týče shody s fotem prodejce - legíny jsou naprosto stejné. Potisk je krásný, z blízka možná malinko rozostřený, ale už z odstupu cca 1 metru krásně vynikne a ta rozmazanost jakoby mizí. Legíny jsou pružné, příjemné, dlouhé 96 cm - přesně jak uvádí prodejce, míry naprosto sedí. Měřím 175 cm a jsou mi úplně tip ťop :-) Přikládám několik fotografií, ani nevíte, jak těžké bylo vyfotit sebe v legínách :-D Proto prosím omluvte ony pózy, nešlo to jinak, chtěla jsem, abyste dobře viděli i ten potisk, který ale bohužel moc nevynikl kvůli mému mobilu lenochovi, který ignoroval reálné barvy legín. Legíny jsou totiž ve skutečnosti mnohem výraznější. Jsem s nimi naprosto spokojená a mohu jedině doporučit! Už se těším, až je vyvenčím do školy, to budou zase páni profesoři čučet :-) 5*

Náramek s pávy z tibetského stříbra

Cena: 14 Kč (aukce)
Doručení: 25 dní
Poštovné: zdarma
Prodejce: tengda1521 http://www.ebay.com/usr/tengda1521?_trksid=p3984.m1439.l2754

Foto prodejce:


Reálné foto:

Mám ráda pávy, jeden mi zrovna zdobí pracovní plochu mého notebooku, proto když jsem narazila na tento náramek, rozhodla jsem se, že se ho pokusím v aukci za slušný peníz vyhrát a povedlo se! Přišel celkem rychle a naprosto splnil očekávání! Je ještě krásnější než na fotkách prodejce, na ruce vypadá opravdu nádherně, krásně se leskne, je kvalitní, lze ho jemně roztáhnout. Údajně má být vyroben z tibetského stříbra, což je prý speciální slitina, která obsahuje až 8% pravého stříbra. Čím víc se šperk z tohoto materiálu nosí, tím je prý lesklejší. Co je na tom pravdy nevím, doufám, že náramek hned nezčerná, to by mě mrzelo, protože je opravdu pěkný. Uvnitř má vyražen punc 925 - tedy stříbro, ale jak píšu výš, stříbra to bude obsahovat málo (jestli vůbec nějaké) a ten punc je tam tak pro zasmání... Jen lituji toho, kdo náramek najde, pokud ho nedejbože ztratím - chudák by měl radost, že našel pravé stříbro a ono houby :-) Doporučuji! 5*

Bílý krajkový retro náhrdelník


Cena: 24 Kč (aukce)
Doručení: 25 dní
Poštovné: zdarma
Prodejce: Shalixiaocui http://www.ebay.com/usr/shalixiaocui?_trksid=p2059210.m2749.l2754

Foto prodejce:
Reálná fotografie:

Krajkový náhrdelník mne nalákal svou nízkou cenou, aukce již končila, a tak jsem na posledních chvíli přihodila a vyhrála. Na doručení jsem čekala necelý měsíc. Náhrdelník je pěkný, na krku vypadá velmi dobře. Zavazuje se pomocí saténových stužek, které jsou připevněny takovými retro bronzovými knoflíčky s perličkami. Nevýhodou je, že krajka je opravdu "měkká", ničím nepodlepená, takže se náhrdelník trochu kroutí - je to i díky tomu, že je opravdu velice lehký. Přemýšlím nad tím, zda by nebylo dobré krajku trochu naškrobit, aby byla pevnější. Náhrdelník se mimo bílou barvu prodává také v neonově růžové a neonově žluté. Doporučuji, 5*.

Náhrdelník "řetěz" s velkou perlou

Cena: 27 Kč
Doručení: 20 dní
Poštovné: zdarma
Prodejce: nice-seller77 http://www.ebay.com/usr/nice-seller77?_trksid=p2047675.l2559

Foto prodejce:
Reálné foto:

Náhrdelník opět pro moje trochu "drsnější" já :-) Po všech těch retro kraječkách a perličkách jsem dostala chuť na něco zcela odlišného, proto když jsem na Ebay zahlédla tenhle řetěz, musela jsem si ho objednat. Dražila jsem v aukci, konečná cena opět velice sympatická - necelých 27 Kč. Šperk přišel poměrně rychle a mile překvapil. Je vyroben z hliníku (řekla bych), tudíž je velice lehký a navíc nemám obavy z toho, že by zčernal. Jedna polovina je stříbrná, druhá je černě nabarvená, přesně uprostřed je velká perla s nápisem LOVE. Přiznám se, že jsem si prve té perly vůbec nevšimla a byla pro mě překvapením, když jsem řetěz vybalila... A docela se mi ten nápad líbí - perla jako symbol elegance vkusu a nevinnosti připevněná na drsném, rebelském řetězu, zajímavý kontrast :-D Rozhodně doporučuji, 5*!

Náhrdelník plný cingrlátek :-)

Cena: 23 Kč
Doručení: 35 dní
Poštovné: zdarma + balík byl zaslán dokonce doporučeně a měl pozorovací číslo!
Prodejce: yuanyuanli2006 http://www.ebay.com/usr/yuanyuanli2006?_trksid=p2047675.l2559

Foto prodejce:

Reálné foto:
Opravdu krásný úlovek, co říkáte? :-) Já z něj mám obrovskou radost, je zkrátka nádherný a stál pouhých 23 Kč. Opět jsem jej vydražila v aukci u prodejce, který měl celkem malé hodnocení - 94%, to už je celkem risk u takového člověka nakupovat, protože měl celkem dost negativ. Bála jsem se, zda náhrdelník přijde, doručení trvalo déle než jindy - 35 dnů. Nakonec dorazila krabička, zaslaná dokonce doporučeně (nevídaný jev, zvláště u tak levného zboží). Náhrdelník byl opravdu precizně zabalen, musím prodejce pochválit a samozřejmě jsem mu hned udělila pozitiv + vychválila v komentáři. Tak dobře zabalené zboží jsem ještě nedostala, nepřeháním! Samotný šperk je opravdu pěkný, kvalitní, velice se leskne a třpytí - což je bohužel vidět i na fotkách :-D, na hlavním řetězu je zavěšeno několik velkých kamenů, od každého kamene vedou černé a zlaté řetízky a penízky s vyobrazením královny Alžběty II. Netuším, zda nebude černat, ale za ty peníze mi to ani nevadí. Pokud takový na Ebay uvidíte, berte ho, je fakt skvělý! 5*

Zlatý náhrdelník, kovový, připomínající krajku

Cena: 17 KčDoručení: 20 dní
Poštovné: Zdarma
Prodejce: fdgoodbuy http://www.ebay.com/usr/fdgoodbuy?_trksid=p2047675.l2559

Foto prodejce:
Reálné foto:Opět jeden z mých pokusných příhozů na končící aukci - náhrdelník vyšel na pouhých 17 Kč. Je celkem dlouhý, budu jej muset zkrátit, aby mi nekončil až na prsou, chtěla bych ho více ke krku. Co se týče vzhledu, vypadá naprosto stejně jako na fotkách, je zlatý, ale ne žlutě, spíše jemně, takový odstín do krémova. Ač je kovový, tak není vůbec těžký. Tipuji ale, že pokud by se dostal do vlhka, tak by hned zčernal, proto se budu snažit ho nosit spíše na blůzce než na holé kůži. Jinak je velmi pěkný, jsem s nákupem spokojena a určitě mohu doporučit! 5*


A tady bych dnešní článek o mých ebay nákupech ukončila, protože už je opět celkem dlouhý :-) Samozřejmě mám v záloze ještě spoustu věcí, které vám chci ukázat, proto očekávejte další článek s Ebay nákupy! :-)

P.S.: Můžete mi i do komentářů napsat, jaké úlovky máte vy, co se vám líbí/nelíbí z výše recenzovaných věcí atd... budu ráda za vaše ohlasy! :-)

Podzim je tady!

14. září 2014 v 15:36 | Minion |  Já, blog a vše, co mě zajímá
Všimli jste si také, že má blogová aktivita je vždy nejintenzivnější v podzimních měsících a v zimě? Já se nad tím musela včera opět pousmát :-) Ono je to i logické, protože v tuto dobu mám nejvíce volna vzhledem k tomu, že nemám zatím školu, školní povinnost přijde opět s počátkem října, a jak už to znám, úkoly budou přibývat a já nebudu stíhat, což opět povede k mému "útlumu" :-/ Moc mě to mrzí, protože vypsat se tady - to je ten největší lék na všechny ty problémy, co mě trápí.

Jak jste si všimli, za našimi okny se už začala příroda připravovat na zimní spánek. Stromy pomalu shazují své listí, přebarvují se do žluta, oranžova i červena. Slunečného počasí je pomálu, ale doufám, že to pravé babí léto ještě přijde - vždyť nám to meteorologové neustále slibují!

Abych pravdu řekla, letos se na ten podzim docela těším. Právě dnes mě chytla taková ta správná podzimní nálada - nemyslím tím ty deprese, co jsou pro podzim typické, ale takový příjemný stav duše, kdy je najednou člověku o mnoho lépe a těší se na další dny :-) Řekla jsem si, že je potřeba také připravit svůj notebook na podzimní čas, a tak jsem protřídila složky, smazala, co bylo neužitečné a jala se hledat novou, krásnou a hlavně podzimní tapetu na plochu - a že bylo náročné najít tu pravou! Probírala jsem se různými fotografiemi z parků, všude hrály prim stromy v ranní mlhovině, spousty spadeného listí... Nakonec jsem narazila na jednu krásnou, kdy skrze stromy vykukovaly sluneční paprsky - jak krásné, jak optimistické! Jen pohled na tu fotografii v člověku probouzí pocit tepla, pocit klidu a pohody.

Zato tohle "peklo" mě bude děsit ode dneška ve snech :-D Ale už aspoň vím, jak zúročit naši velkou úrodu dýní... :-D

Také dnes mě sluníčko potěšilo. Ráno bylo velmi pochmurné počasí, pršelo. Opravdu hustě pršelo, kapky doslova bušily na parapety oken, venku byla tma, ač jindy v tuto dobu již světlo bývalo. Špatné počasí s sebou přineslo také ne moc dobrou náladu, ta se ale naštěstí zlepšila - jen co ze zamračených oblak vykoukl ten nám milý, zlatý kotouč a svými paprsky prohřál vzduch... Teď, když píšu, tak zase zápasí s mraky, avšak zatím má převahu, tak snad si ji udrží.

Mám v plánu, stejně jako předchozí dny, opět vyrazit do přírody. Také houbaříte? Já ráda, ale je škoda, že než dojdu do lesa, uteče spousta času. Máme les trochu dál, tak už jen ta cesta na oblíbená houbařská místa člověka vyčerpá. Včera jsem z nudy prošla náš houbařský atlas a narazila na spoustu hub, které jsem dosud nesbírala a které jsou jedlé. Rozhodla jsem se, že dnes zajdu do lesa pro pár ryzců smrkových, údajně je to velice chutná houba, já sama netuším, neboť jsem ji nikdy neměla, ale toužím po tom, ji ochutnat - tak snad si nepošmáknu naposledy :-D Pokud se dlouho neozvu, je to jasné :-)


Mimo hub je ale spousta dalších důvodů, proč se na podzim těším. Hlavně na jeho počátek - konečně se člověk nedusí horkem, neklepe se zimou, je totiž teplota tak akorát. Ze skříní můžeme vytáhnout lehké kabátky, bundičky a šátky, šálky, klobouky - hned se dá experimentovat a neodbývat módu! Z předešlého nákupního období se mi tady nahromadila spousta oblečení, které jsem ještě neměla možnost provětrat. Takže se už přirozeně raduju z toho, že nyní budu mít příležitost. Jen mě mrzí, že spolu s podzimem mnoho lidí preferuje tmavé barvy a ty naše ulice jsou pak takové smutné. Snad tomu letos bude trochu jinak a lidé se nebudou bát více experimentovat a troufnou si i na nějaké ty živější odstíny - vždyť barevná paleta jich nabízí spoustu! Proč se schovávat celí od hlavy až k patě ve smutné černé, usedlé šedé, nevýrazné hnědé? Nebojte se ani vzorů! A nezapomeňte na eleganci, jako dámy kdysi ;-)


Kromě možnosti vrstvení oblečení a novým experimentováním uvítají zejména ženy další positivum, které podzim přináší - možnost se výrazněji nalíčit. V létě to moc nejde, protože je horko, kůže se potí, make up nedrží tak, jak by měl. V zimě zase mrazem pleť praská, je citlivá, lidé často posmrkávají - to také není ono... Ale podzim - to je doba přímo vybízející k novým pokusům s líčením! Takže dámy, vsaďte na rtěnky a nebojte se vyzkoušet i sytější a výraznější odstíny! Není nic krásnějšího, než krásně upravené ženské rty - aspoň dle mého. Spousta značek nyní přichází s novými podzimními kolekcemi - barvy v tónech syté malinové, bordově červené či bronzové jsou nyní k mání a čekají, až je vyzkoušíte :-) I já jsem podlehla rtěnkovému mámení a už mám v zásobě krásný vínový odstín s jemným třpytem. :-)

Proč se neinspirovat třeba slavnou Marilyn? Už v mládí nosila rudé rty a to i při podzimní sklizni dýní :-)))


Podzim má na mě má vliv i co se týče výběru hudby k poslechu... Zatímco v létě jsem volila rychlé, rytmické písničky plné takové té volnosti a svobody, co k létu patří, nyní se vracím k trochu melancholičtějším skladbám. A také se spokojím s pouhým drnkáním klavíru - to v dnech, kdy nechci nad ničím přemýšlet, jako dnes... Hudba dokáže rozveselit i rozesmutnit, je až neuvěřitelné, jakou silou působí na naše pocity a emoce. Proto vybírejte pečlivě, co si pustíte, s pošmournými dny je lepší dát přednost něčemu, co je uklidňující či veselé.

Znáte film Vzpomínky na Afriku? Před pár dny jsem jej viděla (po několika letech) a když jsem znovu slyšela tu nádhernou hudbu, musela jsem si ihned najít soundtrack na youtube, od té doby pořád poslouchám onu hlavní melodii - je v ní odhodlání, napětí, honosnost a zároveň klid, skromnost a vyrovnanost, nádhera!

Ještě bych se chtěla pozastavit u filmů... Kdopak z vás se díval ve čtvrtek 11.9. na film Hodiny? Já se hlásím, že ano! Snímek vysílali od 20:20 hodin na kanále Art. Původně jsem se dívat nechtěla, ač je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, avšak díky své mamce, která si ho zapnula, jsem neodolala a přisedla si. Schoulená u hřejícího radiátoru jsem pozorovala příběh třech žen, tak odlišných a přitom tak stejných... Je to dokonalý film, vše do sebe tak zapadá, ty hluboké myšlenky... Člověka to nutí neustále přemýšlet nad životem a smrtí, až šokující je, jak nás to, co vidíme dokáže ovlivnit... Lauru Braunovou (jedna z hrdinek) ovlivňovala četba románu Paní Dallowayová od V. Woolf a mě zase ten film... Odcházela jsem s pocitem strachu, s pocitem strachu z toho, co mě v životě ještě čeká a přemýšlela nad tím, co ve filmu zaznělo.... "Někdo musí zemřít... Proč? Proto, aby ostatní mohli žít..." Se spoustou věcí jsem se až děsivě ztotožňovala a po závěrečných titulkách mi v duši zůstal jen stísněný pocit. Příště si musím ten film pustit v době, kdy mě nebude nic trápit, protože nyní jen prohluboval mé pesimistické myšlenky. To, jak mě dokáže ovlivňovat ale svědčí o tom, že je to skutečně dobrý snímek. A ta hudba! To je nádhera! Miluji celý soundtrack od Philipa Glasse!


Ještě bych vás na závěr článku chtěla upozornit na pondělní večer - na Cinemě budou vysílat Kmotra, kdo má rád mafiánské filmy, ať určitě neváhá a na film se podívá. Já už ho uvidím poněkolikáté, je to skvělý snímek... A mimo vše ostatní, co ke gangsterskému životu patří, je tam také vidět dobová móda a životní styl, takže i retro nadšenci si přijdou na své! :-)

Tímto svůj dnešní článek končím, potřebovala jsem se vypovídat, a to se mi, myslím, podařilo :-) Nyní mizím ven, houby na mě už čekají :-D Mějte se krásně!

A je ze mě Ebayoholička!

9. září 2014 v 11:55 | Minion |  Já, blog a vše, co mě zajímá

Při mém lelkování a brouzdání po internetu jsem narazila na zahraniční aukční portál Ebay. Možná ho znáte, možná ne, já ho donedávna sice znala, avšak jsem se nikdy neodhodlala z něho nakupovat... Vždy jsem si říkala, že nákup ze zahraničí musí být tak složitý! Navíc jak budu platit? Vždyť ceny jsou v dolarech nebo librách! A co ten PayPal u kterého musím mít účet?!
Zkrátka, jako správný srabík jsem dlouhou dobu odolávala... až... do letních prázdnin... a pak se ledy prolomily a já se stala ebayoholičkou :-)

Co se týče onoho obávaného nákupu, zjistila jsem, že to vůbec, ale opravdu vůbec není tak složité, jak se prve zdálo! Nejdříve jsem si prostřednictvím internetového bankovnictví nastavila u mé platební karty povolení zahraničních plateb (z pohodlí domova, kráása!), poté založila účet u PayPal (velice jednoduché a rychlé) a nechala si ověřit svou platební kartu (myslím, že se zadávalo jen číslo karty/účtu, teď si nejsem jistá) a bylo to! PayPal si poté převedl z mého účtu částku 50 Kč, tyto peníze jsem poté měla na účtu u PayPal a byl jimi zaplacen můj první nákup na Ebay... Ostatní peníze se již strhávaly rovnou z mého účtu a PayPal funguje dále jako prostředník v přeposílání peněz mezi mnou a prodejcem.
Účet u Ebay jsem si založila již dříve, nyní jsem ho už jenom propojila se svým PayPal účtem a mohla jsem směle začít nakupovat! Hurááá :-)

Hned od začátku jsem si velice oblíbila aukce. Jde o to, že prodejce vystaví prodávaný předmět s velice nízkou počáteční cenou, zájemci se poté předhánějí v zadávání částek, které jsou ochotni ještě za danou věc zaplatit. Často zboží přeplatí - dají více peněz než by zaplatili, kdyby kupovali položku rovnou bez aukce, ovšem dá se prostřednictvím aukcí nakoupit také velice lacino - zvlášť, když aukce nepozorovaně končí a nikdo jiný už nestihne přihodit - takto se mi podařilo "vyhrát" mnoho věcí za naprosto směšnou sumu - třeba i za 1 Kč :-) A to se vyplatí, ne? :-)

Velice lákavé je také neplacení poštovného - položky, které mají připsána magická slůvka "Free shipping" jsou zasílána za tu cenu, za kterou jste je pořídili, už žádné další poplatky za dopravu - skvělé! Sama nakupuji věci výhradně s Free shipping, odmítám za poštovné připlácet :-) Je to velký nezvyk, když to porovnáte s nákupem na internetu v ČR, tady za poštovné dáváte většinou minimálně cca 50 Kč v případě balíčku a placení převodem z účtu na účet...

Je Ebay bezpečný? Často mi to vrtalo hlavou... Když zaplatím za zboží, skutečně mi přijde nebo mě prodejce jen okrade, zboží neuvidím a pomoci se nedovolám, protože kupuju věc někde z Číny? Hodně jsem se toho bála, ale nakonec jsem zjistila, že není třeba se obávat. Prodejci jsou čestní, aspoň já jsem na dobré prodejce narazila. Předpokladem toho, že vám zboží skutečně dorazí je dobré hodnocení prodejce, nejlepší je, pokud má alespoň 98% pozitivního hodnocení od ostatních nakupujících. Já ale kupovala i od člověka, co měl 87% a vše dorazilo v pořádku, avšak dražší položky bych u takto nízko hodnoceného prodávajícího nepořizovala. Pokud se stane, že zboží dorazí rozbité (není divu po tak daleké cestě skrz půl světa) nebo nedorazí vůbec (věřím, že ho odeslali, ale ztratilo se cestou) může nakupující kontaktovat prodejce a vylíčit mu, co se stalo (anglicky samozřejmě, což byl u mě zpočátku problém, ale už jsem si ebay fráze osvojila :-) ). Prodejci často reagují sami pozitivně a navrhují vrácení peněz nebo opětovné odeslání, já preferuji peníze zpět, protože při opětovném odeslání není jistota, že to skutečně pošle a zbytečně by vám prošla 45 denní ochranná lhůta. Ano, vy jakožto nákupčí jste pod Ebay ochranou 45 dní - pokud s vámi prodejce nekomunikuje v případě problému se zakoupeným předmětem, tak máte nárok na to, abyste otevřeli tzv. CASE (= spor) a řešili problém skrze Ebay. I otevření sporu je jednoduché, najdete si příslušný odkaz u daného předmětu a už píšete prodejci, ve vzkazu vylíčíte opět váš problém, připojíte fotografie např. poškozeného předmětu a odešlete... Prodejce se buď sám vyjádří a navrhne řešení nebo vrátí peníze samotný Ebay. Já už otvírala spor 4x a vždy mi prodejce vyšel sám vstříc a peníze vrátil, jednomu to trochu trvalo a musela jsem mu poslat asi 3 zprávy, ale nakonec peníze zpět poslal a spor tím byl ukončen. Z tohoto pohledu jsem s Ebay velmi spokojená, mám jistotu, že své peníze dostanu vždy zpět. Avšak! I tady je malý háček, spory nesmíte otevírat příliš často, protože by vám zablokovali účet. Jde o to, že někteří jedinci by služby "Case" mohli zneužívat a peníze zpět žádat neoprávněně, ač zboží už dávno řádně obdrželi, proto je možnost sporu limitována. Zatím se mi ale nepodařilo zjistit, jaký počet sporů je adekvátní a jaký už ne... Každopádně já asi ze 40 objednávek otevřela spor jen 4x.

Jaká je nevýhoda Ebay? Ano, není vše tak růžové... Ne Ebay si totiž můžete vypěstovat parádní závislost - jako já... Bavím se tím, že denně prolézám jednotlivé nabídky, hlídám aukce, vesele přihazuju.... Vždyť je vše tak levnéé!! Člověk ale ztrácí kontrolu, potřebuju vlastně ty věci vůbec? Nekupuju je jenom proto, že stojí tak málo?? Toť otázky... Vždy, když vyhraju aukci a předmět mě stojí opravdu pár šupů, pociťuji neskutečnou radost, ta ale brzy vyprchá a už zase musím nutně přihodit někde jinde... Věci jsou to skutečně levné, ale když jich kupujete mnoho, tak ta celková cena roste a roste a vy nakonec utrácíte nad svůj limit - je to velmi zrádné! Naštěstí jsem už z nejhoršího venku, počáteční nadšení opadlo a už kupuji věci s naprostým rozmyslem :-)

A cože jsem si to vlastně nakoupila? Rozhodla jsem se vám pokusit nafotit své zakoupené věci, které už dorazily a ukázat vám jejich reálnou podobu. To je totiž další úskalí Ebay - něco kupujete dle fotografie prodejce, ale ve skutečnosti se věc může velmi lišit a vy budete po rozbalení balíčku překvapeni (nemile či mile, to záleží na stavu věci :-) )... Velice zrádné je nakupování oblečení - velikosti často neodpovídají našim evropským, a proto se doporučuje kupovat o 1 velikost větší než jakou běžně nosíte. Samozřejmě se ale řiďte i uváděnými mírami. Já oblečení zatím moc nekupovala, vlastně až na 1 věc vůbec, jsem totiž zaměřená hlavně na doplňky. Bižuterie všeho druhu se dá na Ebay nakoupit opravdu za pakatel... Někdy ta cena odpovídá i kvalitě (tedy spíš nekvalitě), ale většinou je adekvátní. Já sama jsem byla dosud téměř vždy spokojená a nyní se těším z krásných věcí, které mne nestály mnoho... Rozhodně mě nestály tolik, kolik bych za ně dala při nákupu v ČR. Tady běžně kupujete bižu náhrdelník/řetízek za 150 Kč nahoru, na Ebay ho v aukci (ten samý či velmi podobný) seženete i za 20 Kč (i méně, pokud máte štěstí). Kvalita je většinou stejná, proto už u nás bižu nekupuji a pouze objednávám z Ebay.
No a nyní zpět k tomu, co jsem si koupila - to vás jistě bude zajímat. Předem se omlouvám za horší kvalitu fotek, fotila jsem mobilem a občas mě ten můj "hošan" zlobí a fotí si jak se mu chce (lenoch líná, nezaostří a nezaostří! :-) ), některé věci jsou zase enormně nefotogenické - moc se třpytí, hází do objektivu prasátka... znáte to... :-) Ale i přesto je na těch obrázcích něco vidět (snad, doufám :-D ) a pro porovnání vždy přikládám původní foto od prodejce :-) A teď šup šup, jdeme na to!

Retro límeček - krajkový s perličkami

Cena: cca 30 Kč (vyhráno v aukci)
Doručení: cca 30 dnů
Poštovné: zdarma
Reálná fotografie:

Do tohohle límečku jsem se naprosto zamilovala! Byl jednou z úplně prvních věcí, které jsem na Ebay objednala. Na doručení jsem čekala docela dlouho, ale i tak to stálo za to! Límeček je látkový, jak je vidět na fotce, nejprůhlednější látka přesahuje okraje a není moc začištěná, takže ji budu muset ještě trochu ostříhat, nicméně to není nic, co by se nadalo udělat během 10 minut :-) Límec jsem vyhrála v aukci za sumu okolo 30 Kč, což je velmi pěkná cena. Perličky jsou plastové, dobře přišité. Na krku vypadá límeček zajímavě, neotřele a skvěle doplňuje řadu z mých "malých černých" šat. Doporučuji! 5*

Bronzový náramek s přívěsky

Cena: cca 14 Kč (v aukci)
Doručení: cca 30 dnů

Fotka od prodejce:
Reálná fotografie:

Bronzový náramek je další z mých retro úlovků. Líbilo se mi především to množství přívěsků - např. ta konvička je úžasná, princ žabák má také co do sebe a zrcátko je taktéž skvělé a vidíte se v něm :-)) Už mám se zrcátkem náhrdelník, takže se mi k němu tento náramek skvěle hodí. Cena 14 Kč je krásná, asi ani není důvod si na něco stěžovat :-) Doporučuji! 5*

Zlaté náušnice - řetězy zdobené kameny

Cena: 6 Kč
Doručení: 25 dní

Fotka od prodejce:


Reálné foto:

Náušnice pro moje "trochu drsnější" já :-) Aneb když nemám úplně náladu na to, být retro, ale chci vypadat trochu jako slečna drsňák :-D Náušnice mají na délku cca 6 - 7 cm a jsou poměrně těžké, takže na nošení jednou za čas a ne nonstop, protože bych měla brzy uši jako slon Dumbo :-D Nicméně vypadají opravdu luxusně, a to jsem je vydražila za pouhých 6 Kč! Směšná částka, že? Hlídat končící aukce se mi vyplatilo, ha! :-) Jinak já mám, jak na to koukám, kameny u každé náušky obráceně, vůbec jsem to ale nebrala a neberu jako vadu, naopak se mi to zdá nápaditější. Doporučuji! 5*

Dva silikonové kryty na mobil Huawei y300

Cena: 34 Kč
Doručení: 20 dnů
Poštovné: zdarma
Prodejce: sobid88 http://www.ebay.com/usr/sobid88?_trksid=p2047675.l2559

Foto prodejce:

Reálné foto:

Většina lidí na Ebay nakupuje jako první kryty na mobil a ani já jsem nebyla výjimkou. Jelikož mám už půl roku nový telefon - konkrétně Huawei Y300, tak jsem si chtěla objednat nějaké hezké pouzdro. Tady v ČR vychází gumový obal na 200 Kč a to jen v základních barvách, proto jsem zkusila vyhrát aukci o tyto 2 krásné obaly. Vydražila jsem je za pouhých 34 Kč oba, černý jsem dala své mamce ( má stejný mobil ) a zebří jsem si nechala. Zpočátku jsem byla velmi spokojená, avšak mamce se obal začal z boku oloupávat (ten gumový povrch), takže pozor - pokud mobil taháte po kapsách, tak se vám brzy pouzdro oloupe na základní černou/bílou barvu. Já se o mobil starám, dávám ho ještě do koženého pouzdra, proto se mi toto silikonové zatím nezničilo. Příště už ale silikonové s potiskem objednávat nebudu a zkusím raději z tvrdého plastu, to by mohlo být odolnější. Výhodou silikonu ale je, že se vám mobil v ruce neklouže a nehrozí, že vám upadne. Ještě doporučuju, 3*.

Blog.cz mi píše, že je článek už moc dlouhý, proto ho musím v tomto místě utnout, ale nebojte již brzy bude pokračování! Zatím mi do komentářů napište, zda na Ebay také nakupujete, jak jste spokojeni + vše co vás napadá! :-) Těším se na zprávy od vás!