Je čas na nový kalendář

10. ledna 2014 v 21:54 | Minion |  Rady, nápady, tipy...
Koupě nového kalendáře je pro mě každoročním rituálem. I letos jsem na svůj zvyk nezapomněla, a i kdybych se o to pokusila, holá zeď a prázdný hřebíček nad mým psacím stolem, by mně jistě připomněl, že v pokoji cosi chybí. Možná dnes mnoho lidí považuje kalendář v papírové podobě za zbytečný. Svým způsobem tomu rozumím - kalendář je dostupný v elektronické podobě v každém počítači, na internetových stránkách nacházíme také údaje o dni i o tom, kdo slaví jmeniny, také mobilní telefony disponují touto funkcí a lidé mohou připojit i nějakou tu poznámku či úkol, na které je daného dne přístroj upozorní... Papírový kalendář má však své kouzlo a i já přes všechny vymoženosti pravidelně kupuji svého průvodce rokem. Proč to dělám? Jednak je to náš rodinný zvyk, že každý rok pořizujeme jeden společný kalendář, který je umístěn v centru všeho dění v domě - v kuchyni (trochu jsem to tedy odkoukala a pořizuji si svůj vlastní). Také mám tendenci se podívat spíše do papírového kalendáře než do mobilu, jestli náhodou nemám jít třeba dnes k lékaři... Ale především proto, že kalendář je takové malé tajemství. Vždy se velmi těším, jaký obrázek si pro mě přichystal další měsíc. Vybírám totiž kalendáře zásadně obrázkové a tak při přemítání nového týdne či měsíce s napětím odtajňuji novou fotografii. Věřili byste tomu, že kalendář zásadně během roku neprocházím a chci-li vědět, jaký obrázek bude třeba v říjnu, tak prostě musím do toho října počkat? Kdybych nevydržela, vše by bylo prozrazeno a kouzlo očekávání by bylo tatam... Možná se vám to zdá hloupé, zvláštní, dětinské, ale já mám ráda překvapení a i ta nejmenší překvapení jaká si dovedeme představit, dokážou změnit den k lepšímu.
A jaký kalendář u mne zvítězil letos? Jako již předešlé roky jsem se opět vydala pro svého souputníka rokem 2014 do Levných knih. Obchod mě znovu nezklamal - i letos má v nabídce několik krásných kousků a na své si přijdou nejen milovníci zvířat, aut, dobrých receptů, květin, ale i ti, co mají rádi staré časy a nostalgii s nimi spojenou. Loni jsem si zde zakoupila kalendář s názvem Krása starých plakátů - i ten mají v prodeji letos, nabízí novou sérii dvanácti malovaných reklamních plakátů z konce 19. století a začátku 20., pěkné je, že obrázky jsou opravdu velkého rozměru, takže v interiéru slouží i jako zajímavé oživení holé zdi. Letošní rok jsem ale dala přednost filmovým, prvorepublikovým hvězdám. Kalendář je sice menší než loňský, avšak nabízí krásné fotografie československých prvorepublikových umělců - nalezneme zde Oldřicha Nového, Adinu Mandlovou, Lídu Baarovou, V + W, Vlastu Buriana, Anny Ondrákovou a další. Co se mi velmi líbí, jsou popisky pod fotografiemi - z jakého filmu foto pochází, či jiné souvislosti s pořízením obrázku. Kalendář je ale z Limitované edice! Proto pokud si ho budete chtít zakoupit také, tak dlouho neotálejte! Já už vybírala na prodejně z pouhých 3 výtisků, ono vlastně není divu, že jde docela na dračku - stojí pouhých 49 Kč. A má i využití až rok 2014 skončí - fotografie lze vystříhat, zarámovat a vyzdobit si s nimi interiér.


Aby toho nebylo málo, mám letos kalendáře dva! Další jsem dostala od své velmi dobré kamarádky, která moc dobře věděla, že mi tím udělá radost! Darovala mi menší stolní kalendář na téma... jak jinak než na téma prvorepublikových filmů! Na každý týden se v kalendáři ukrývá jeden obrázek z určitého filmu pro pamětníky. Tento kalendářík však bude zdobit můj stolek na vysokoškolské koleji, kde nyní bydlím. Zakoupit ho můžete za pěknou cenu 39 Kč taktéž v Levných knihách.A co vy? Kupujete papírový kalendář? Jaký máte letos?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama