Děkuji Ti, milý Ježíšku...

31. prosince 2013 v 19:22 | Minion |  Já, blog a vše, co mě zajímá
Letošní vánoční svátky už jsou bohužel za námi. Ještě před týdnem jsem se na ně neobyčejně těšila a nyní už jenom vzpomínám na tu krásnou atmosféru, která mne obklopovala. Štědrý den byl příjemným vrcholem veškerých, náročných vánočních příprav. S prvním soustem rybí polévky ze mne opadnul stres a nervozita a celý večer jsem si neobyčejně užívala. Má maminka je vynikající kuchařkou, a tak se před mlsnými jazýčky celé rodiny objevilo sváteční menu plné tradičních lahůdek. Šupina pod talířem, v talíři lahodná kapří polévka, po které následoval kuřecí řízek s bramborovým salátem. Já měla letos trochu lehčí variantu - řízek na přírodno s bílým pepřem a bramborový salát s jablkem a bílým jogurtem. Samozřejmě, že proběhl také slavnostní přípitek - letos padla volba na velmi dobré bílé víno Pálava, které maminka dostala od své kamarádky.

Po výborné večeři už mi srdce bušilo radostí z blížícího se rozbalování dárků. O Vánocích se vždy vracím do svých dětských let a užívám si rozdělování a následné rozbalování dárků. Letos nám jich Ježíšek nadělil mnoho! Až oči přecházely z té hromady krásně zabalených dárečků. I já jsem si zahrála na Ježíška a pod stromeček nadělila dárky pro své blízké. Radost jsem měla tedy dvojnásobnou - z dárků, které jsem dostala a z nadšení ostatních, když rozbalovali dárky své.Já dala letos přednost červenému papíru s drobnými andílky. Andílky miluji, proto hned každý z blízkých věděl, že červené dárky jsou zrovna ode mě :-)


Nedávno jsem četla jednu anketu, kde se ptali, který dárek dané osobě udělal největší radost a ráda na něj vzpomíná. Nikdo neodpověděl konkrétně, prý si vyloženě jeden nejlepší dárek nepamatují. Pobavila mne odpověď od jednoho z dotázaných: "Nejlepší dárek je ten, který momentálně rozbaluji." V tu chvíli jsem s ním souhlasila. I já nedostala nikdy žádný dárek, který bych mohla pasovat do role úplně toho nejlepšího, toho, který mne nejvíce překvapil. Samozřejmě, že jsem dostala spousty věcí, jež mi udělaly velkou radost, avšak žádná z nich pro mne nepředstavovala pomyslný top dárek. Letos se však všechno změnilo... Právě letos jsem dostala něco, co mi vyrazilo dech a vůbec jsem nečekala, že něco tak úžasného dostanu!

Velká krabice, zabalená v tmavě modrém papíru se Santa Clausem, převázaná lesklým lýkem a mojí jmenovkou... Nechala jsem si rozbalování úplně nakonec! Bylo těžké se k samotnému daru dostat, vše pečlivě zalepené, krabice velmi těžká... Celou dobu jsem dumala nad tím, co to může být... Že by ta stará televize, o které den předtím vtipkovala mamka? Všichni okolo se smáli a povzbuzovali mne, abych si pospíšila s rozbalováním. Přestřihla jsem poslední kousek izolepy a krabice se otevřela... Z kartónu na mne vykoukl starý, ale nádherný gramofon! Prý snad z roku 1953! A k němu mi přistrčili ještě krabici plnou gramo desek! Radost byla obrovská, ani to tu neumím popsat! Takže mou momentální činností je obdivování mého dřevěného "drahouška" a poslouchání starých songů. Nyní, při psaní těchto řádků, se kolem mne line hudba Vlachova orchestru za jemného praskání gramofonové desky... nostalgie, příjemná atmosféra, pohoda...

A co vy? Jak dopadly Vánoce u vás? Co krásného přinesl Ježíšek? Doufám, že samé pěkné retro dárky, ze kterých jste nadšeni stejně jako já... :-)

I ostatní dary mne velmi potěšily - zejména krásná stolička s potahem alá zámecký styl, dvoje náušnice, sada kosmetických štětců a pomůcek, malý retro kufříček, podložka na cvičení, oblečení, peníze, kosmetika, krásný keramický andělíček do mé sbírky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama