Když retromaniak nakupuje...

2. srpna 2012 v 23:10 | Minion |  Ostatní
Přemýšlela jsem, o čem napsat další článek a při přehrabování v mém novém boxíku na šperky mne napadlo, že bych mohla udělat takovou rekapitulaci toho, co jsem si za poslední dobu koupila zajímavého v obchodech a trochu se s vámi o ty úlovky podělit Usmívající se Takový oddychovější článeček přijde vhod, aspoň u něho nemusím tak přemýšlet a hledat a hledat informace Smějící se

  • Retro kovové krabičky - padly mně do oka jen, co jsem je zahlédla v obchodě. Po příslušném ohmatání a bližším prozkoumání jsem se rozhodla, že bez nich nemohu odejít. Ceně jsem nechtěla uvěřit - 30 Kč/ks?! To snad nemůže být v dnešní předražené době pravda! Ovšem nepříjemný šok u pokladny se nekonal a setrval ten příjemný - určitě to znáte - takový ten fajn pocit, když máte něco, co se vám velmi líbí, a přitom to stálo úplný pakatel nebo jste to dokonce našli na zemiMrkající
Na jedné je motiv mé milované Marilyn Monroe, na druhé záběr na NY - na můj oblíbený Brooklynský most. Už jsem si do boxíků uložila nové šperky, které byly také velkým úlovkem. Nefotila jsem je však zvlášť. Retro krabičky jsem sehnala v Kauflandu v Pardubicích za 30 Kč/ks, šperky ve výprodeji v OD Tesco - 24 Kč/ks.
  • Výprodej v Sixu je pro mě vždy velkým utrpením. S očima na vrch hlavy se přehrabuji ve zlevněné bižuterii a hledám něco, co by mne okouzlilo. Jsem velmi zatížená na starobyle vzhlížející šperky. Tato brož s kamejí s motivem vyřezávané růže musela být má, cena 30 Kč.
Konečně mě potkalo štěstí a za stejně krásnou cenu - 30 kaček - jsem na stojánku objevila překrásný dlouhý náhrdelník s tmavě šedou kamejí zdobenou vyřezávanou elegantní dámou. Tento skvost teď chodím pravidelně uctívat ke své šperkovnici a moc se těším, až ho budu moci ukázat i na veřejnosti...
A aby nebylo kamejí málo, pořídila jsem si i náušničky, které pro změnu našla mezi ostatními šperky v obchodě má kamarádka. Stály 60 Kč a koupila jsem je ve Futuru v Hradci Králové (obchod C&A).
Další výhodnou koupí byl náhrdelník s přívěskem, který připomíná staré "cibulky", opět zakoupeno při letním výprodeji v Sixu.


Ručičky bych ale uvnitř hledala marně, vnitřek je zdoben potiskem růží.
Další náušničky, které skončily u mne doma, jsou roztomilé bílé střapce. Připomínaly mi střapečky na starých závěsech a kabaretních oponách. Stříbrný vršek je zdoben filigránovými motivy.

Bižuterie není nikdy dost a zvlášť když je za tak krásné ceny, bylo by ji škoda tam nechat! Zleva: Zlaté vintage náušnice F&F 24 Kč, růžová brož Kik 12 Kč, masivní prsten s bílo-šedým kamenem H&M 70 Kč, korálkový černý prsten s červenou růží uprostřed Levné knihy 29 Kč, otvírací medailon na perlovém řetízku C&A 30Kč, dlouhý perlový a víceřadý náhrdelník s krajkovou mašlí Terranova 49 Kč.
Zbožňuju také velké retro prsteny, ty na obrázku jsem ještě ani nestačila sundat z kartónků Smějící se Velký bílo-zlatý za 30 Kč v C&A, květinový staro-stříbrný za 30 Kč v C&A a smaragdově zelený ve zlatě za 20 Kč v H&M.
Rok se s rokem sešel a dočkala jsem se dalších narozenin. S dárečkem od mamky se čekalo až donedávna, kdy jsem si ho sama vybrala. Zvítězil u mne starodávně vzhlížející klíček z pravého stříbra za 890 Kč. Loni jsem si pořídila také za peníze k narozeninám stříbrný medailon za 890 Kč a předloni jsem k narozeninám dostala nádherný prsten s pravými českými granáty (od babičky). Mám to ale hodné rodiče a babičku, takové krásné dárky si ani nezasloužím. Klíček i medailon jsou z
  • Pryč od šperků, vraťme se k bytovým doplňkům. Ke štěstí mému mi chyběla jedna věc - velké zrcadlo s nádechem dob minulých. Jedno takové jsem objevila v obchodě Nanu-Nana, kde se dají občas sehnat skutečně krásné věci. Stálo 1000 Kč a je obrovské, ač se na foto nezdá.
Uchvátilo mě svým krásným stříbrným rámem s vyřezávaným ornamentem. Rám je dřevěný, postříbřený s lehkou patinou. K dostání je také ve zlaté verzi, já mám ale radši chladnou stříbrnou eleganci Smějící se
  • Jelikož jsem zrcadlový zvrhlík a pořádný narcis (ráda se na sebe dívám ), pořídila jsem si ještě jedno o dost menší a lehčí přenosné zrcadélko. Opět ve stříbrné barvě, tentokrát je rám plastový, ale není to poznat, dokud se na něj nesáhne. Stálo pouhých 89 Kč, zakoupila jsem ho v Kiku, kde je ještě možná stále k dostání i v barvě černé a bílé.Smějící se
  • Retro rámečky mi nesměly také chybět! 2 elegantní černé z Jysku za 50Kč/ks a 2 stříbrné s krásným rámem za 29 Kč/Kik - stará fota mých idolů se v nich jistojistě budou vyjímat!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama