První semestr téměř za mnou aneb ještě stále žiju :-)

31. ledna 2012 v 1:18 | Minion |  Já, blog a vše, co mě zajímá
Hned v úvodu bych chtěla napsat, že mě moc mrzí to, jak se poslední dobou nestarám o tento blog. Poslední pořádný článek je tuším z konce října, to je opravdu slabota. Věřte ale, milí čtenáři, že kudy chodím, tudy přemýšlím nad tím, co bych mohla dá do kupy za článek a v duchu si říkám, jestli už blog neupadl v zapomnění. Poslední dobou jsem ale zaznamenala nebývalý nárust počtu návštěvníků, denně i 70 lidí - to je opravdu hodně, když vezmu v potaz, že ještě nedávno to bylo max. 20 lidí/den - a to už byl tenkrát slušný počet. Těší mě váš zájem a zároveň se stydím za to, jak to tu zanedbávám.


29.1. jsme měli rekord, 70 lidí v jeden den, normálně na návštěvnost nekoukám, není pro mě prioritou, ale tohle mi udělalo radost :-)

Co se týče mě, psala bych moc ráda, protože je to jeden z mých největších koníčků. Nicméně mi chybí volný čas. Od října jsem nastoupila na vysokou školu, už střední mi zabírala většinu volného času, teď na vysoké nemám snad žádný :-( Ať se snažím zorganizovat den jak chci, stále chodím spát tak ve 3h v noci, protože prostě nestíhám. Dala jsem se na studium Historie - to by se dalo i čekat :-) Moc se mi na škole líbí, i když jak to bývá - i tady se najdou některá negativa. Studium mám náročné v tom, že musím neustále číst odbornou literaturu. Já už vlastně ani nic jiného číst nedokážu - jen vědecké práce s odbornými termíny :-D Když jsem naposled otevřela časopis pro ženy, tak jsem se až pozastavovala nad tím, jak lehkým jazykem je to psané, prostě mi tam chyběly takové ty komplikované fráze, které musíte číst i 5x, abyste je pochopili. Neuvěřitelné, jak si člověk na něco tak rychle zvykne :-) A těch stránek kolik má taková odborná knížka, s kamarádkou jsme se shodly, že 300 je minimum, většinou je to okolo 500 :-) Neříkám, že by mi to čtení nic nepřinášelo, to ne, naopak to pomáhá k pochopení látky a prohloubení znalostí, jenomže je to velmi zdlouhavé - když čtete, musíte mít po ruce sešit a vypisovat a vypisovat. Bez toho to totiž nejde, než byste se dobabrali na konec, zapomněli byste, co je na začátku :-))

Tuhle knihu vám doporučuji, nádherná, čtivá a se spoustou kvalitních reprodukcí děl. A především - psaná tak, že ji pochopí i laik :-))


Od začátku ledna je u nás zkouškové období. Dost jsem se toho bála, ale teď, když se na to dívám zpětně, musím říct, že to zas tak strašné nebylo, i když zažila jsem si perné chvilky. Momentálně mám před sebou poslední zkoušku, z vybraných kapitol evropského malířství. Je to krásný předmět, díky kterému se nyní na obrazy dívám v úplně jiném světle...ale je také velmi obsáhlý, tak jsem zvědavá, jak se s tím učením poperu, každopádně na to mám týden :-)
Moje myšlenky se ale začínají stáčet k novému, letnímu, semestru, který mě čeká. Naštvali mě s rozvrhem, budeme mít 2x týdně až do 20h od rána. Ale dokonce se budeme učit i na zámku, jako správní historikové :-D
Dnes jsem se stavila v knihovně, půjčila jsem si krásnou knížku (opět odbornou a 500 stránkovou :D ) na téma historie módy. Zatím se to jeví velmi zajímavě, takže pokud to bude pokračovat i dále, tak se můžete těšit na článek o vývinu módy. Ten nápad, napsat článek o tomto tématu, nosím v hlavě už dlouho. Ale nechtěla jsem tu tlachat nesmysly, tak jsem si kvůli tomu napůjčovala příslušnou literaturu (ta škola má na mě opravdu velký vliv :-)). Samozřejmě z toho nehodlám nic kopírovat, ale vytvořit svůj článek podepřený prověřenými fakty a ne výplodky informací z internetu. Přeci jenom si nemohu vymyslet jak to bylo, k tomu je potřeba vždy nashromáždit potřebné informace.
V některých z plánovaných článků bych se chtěla věnovat tématům biedermeier, písmo, umění... (konečně, když to studuju, tak proč se s vámi nepodělit Mrkající), ale to je vize budoucnosti.
Tak to je asi vše, co jsem vám chtěla říct, začínám si tady vést docela slušný deníček, jak na to koukám :-)
S pozdravem,
Minion Líbající

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jilly Jilly | Web | 1. února 2012 v 14:47 | Reagovat

Ahojky:) To znám, škola mě taky dost zaměstnává:) Zaujal mne ten PŘÍBĚH UMĚNÍ:) Určitě se na to vrhnu:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama