Max Raabe and Palast Orchester - návrat 20. let 20. století?

4. března 2011 v 22:05 | Minion |  Hudba
Znáte to - někdo nazpívá nějakou písničku, která se stane hitem a za nějaký čas nám rádia servírují i její modernější, zremixovanou verzi. Díky remixům známých melodií a populárních songů se už na světě proslavilo mnoho lidí. Max Raabe je jedním z nich... Ovšem je tu jeden zásadní rozdíl - Max předělává slavné pecky do podoby, která připomíná období 20. let minulého století

Max Raabe a jeho banda hudebníků s názvem Palast Orchester působí na hudební scéně již kolem 20 let. Prvotní myšlenka vytvoření skupiny, která by tvořila hudbu podobnou 20. - 30. létům, vznikla již v roce 1986 - v době, kdy Max studoval na Univerzitě umění v Berlíně. Po shromažďování různých starých nahrávek a odposlouchávání tehdejší techniky hraní i zpěvu konečně vystoupili se svým uměním - objevili se na jednom berlínském plese, kde se ukázali veřejnosti a sklidili ovace.


Palast Orchester se postupně zvětšoval - kromě původních studentů a Maxových přátel se přidávali další noví hudebníci.
Max nejprve zpíval pouze německy, jednalo se o přezpívávání původních jazz-swingových skladeb a také zpívání své vlastní tvorby. Později svůj repertoár rozšířil i o předělávky obrovských hitů - např. si troufnul na písně od Britney Spears, Toma Jonese, Queen, Robbieho Williamse a vytvořil opravdu originální hudební hahrávky, které dodávají pocit, že musely vzniknout již před 90 lety.
Max Raabe a jeho orchestr se stávají stále známějšími, jejich písně se objevují u filmů, divadelních vystoupení. U nás jsem se s touto hudbou setkala u upoutávek na filmy (Prima Cool) i na soutěž krásy Miss.


Ukázky tvorby:

Around the world


Mambo number 5


Tained Love


We will rock you 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 HopperColleen27 HopperColleen27 | E-mail | Web | 1. března 2012 v 6:35 | Reagovat

According to my analysis, millions of people on our planet get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a> from good creditors. Hence, there's great possibilities to find a credit loan in any country.

2 carburize carburize | Web | 27. září 2016 v 23:00 | Reagovat

cash půjčka v hotovosti praha :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama