Tlachání o... no přečtěte si sami... x)

25. února 2011 v 21:33 | Minion |  Já, blog a vše, co mě zajímá
V první řadě bych se chtěla omluvit za momentální neaktivnost blogu. Mám před maturitou, takže se teď pečlivě věnuji přípravě na zkoušky a také učení do školy, kde nás doslova zaplavili množstvím požadavků a termínů různých testů. Můj život teď sestává ze spánku, snídaně, cesty do školy, vyučování, cesty zpět, oběda a přípravě do školy - jak smutné Ale zatím si moc nestěžuji, bude hůře - to až se ještě více přiblíží termín zkoušky dospělosti
Kromě toho jsem se před týdnem přihlásila na 4 obory vysokých škol, takže do toho všeho jsem se stresovala s podáváním přihlášek a řeknu vám, byl to jeden velký zmatek! Ani nevíte, jak ráda jsem byla, když po několika dnech konečně došla potvrzení o zaevidování. Takže kromě příprav na maturitu mně přibyly též starosti s přijímačkami na vysokou.
A kam se to vlastně hlásím? No myslím, že to bude zřejmě jasné - jak už poslání tohoto blogu praví - miluji minulost, proto jsem zvolila historické obory - konkrétně Historicko-literární studia, Kulturní dějiny, Památkovou péči+historii a Archeologii na UPCE a UHK... Doufám, že při mně bude státi štěstí a jedna z univerzit se stane mým budoucím druhým domovem. I když jsem značně znevýhodněna tím, že jsem dějepis již 2 roky neměla - vzhledem k mé střední škole, jež je zaměřena na ekonomiku.

Něco krásného mi ale přípravy na maturitu i výšku přinesly. Konečně jsem si musela udělat čas na čtení knížek ke zkouškám z českého jazyka. Jsem teprve v půlce seznamu, ale už mám za sebou přečtených tolik krásných děl z per zahraničních i českých spisovatelů. Dnes jsem otočila poslední stránku ve Filozofské historii od A. Jiráska a jsem nadšena, tak krásné dílko, které mě myšlenkami vracelo do nedaleké Litomyšle a líčilo atmosféru tehdejší doby - první poloviny 19. století. Dále mne velmi zaujala Jana Eyrová od Charlotte Bronteové - příběh životních údělů jedné statečné ženy, plné ctností a ušlechtilých myšlenek, konec byl opravdu dojemný! Za zmínění stojí i Němá barikáda - v každém řádku člověk cítí pýchu na český národ, který se statečně vzepřel nacistům a bojoval za svobodu naší přenádherné země. Slza mi skanula i u moudré babičky, jejíž příběh vznikl ze vzpomínek naší výborné spisovatelky z dob romantismu - Boženy Němcové. Nyní se chystám na Smrt krásných srnců, Farmu zvířat, Na západní frontě klid a ještě na několik dalších děl, chybějících do završení seznamu literární četby.
Co se týká příprav na VŠ - už jsem v mladší době kamenné a hltám vývoj lidstva. Když si to vše představím, je až neuvěřitelné, čím vším jsme si už prošli!
Tak mi držte palce, ať se mi to povede alespoň s tou maturitní zkouškou a nezlobte se na mě, když budou delší časové rozestupy mezi novými články.
Děkuji těm, co článeček dočetli až sem, přeci jenom se teď rozmohl trend "delší články(to jest 4 a víc řádků) nečtu", kterému upřímně nerozumím a vážím si těch, co se jím neřídí...

S úctou,
Minion
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | 27. února 2011 v 13:48 | Reagovat

Ahoj, tvoje články jsem vždycky dočetl všechny a vždy jsem se dozvěděl něco zajímavého a těším se na další! Sice pomalu, ale jistě začínám být taky blázen do starých časů. Ten krásný design tehdejších věcí... Jinak období před maturitou Ti moc nezávidím, dobře si pamatuju na to svoje :) a proto držím palce!

2 Minion Minion | 3. března 2011 v 21:25 | Reagovat

[1]: Děkuji za milý komentář, je potěšující, že se někomu mé články líbí, i když jich zatím není mnoho. :-) Snad tu maturitu zvládnu, bylo by nemilé skládat ji napodruhé v září :D

3 Niki Niki | E-mail | Web | 9. března 2011 v 16:49 | Reagovat

máš krásný blog :-) tvé články se čtou opravdu dobře a jsou zajímavé :-) mimochodem nedala sis také přihlášku na Prezentaci a ochranu kulturního dědictví na UHK? :-)

4 Mischellee Mademoiselle Mischellee Mademoiselle | 9. března 2011 v 22:16 | Reagovat

[3]: Děkuji za pochvalu ;-)  :-)
Na UHK jsem si dala pouze tu Archeologii, ale o Prezentaci a ochraně kulturního dědictví jsem uvažovala, nakonec jsem ale dala přihlášku na podobný obor v Pardubicích :-)

5 Niki Niki | E-mail | Web | 10. března 2011 v 17:46 | Reagovat

jo já si dala zase Prezentaci.., ale nad archeologií jsem taky uvažovala :-D tak ti přeji, ať se tam dostaneš :-)

6 Mischellee Mademoiselle Mischellee Mademoiselle | 10. března 2011 v 22:37 | Reagovat

[5]: To je náhoda :-D  Také ti přeji, ať se tam dostaneš! Já se zrovna učím dobu železnou, jsem pěkně pozadu, snad do toho června stihnu probrat všechno... :-) Abych u přijímaček nebyla za debila :D  :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama