Únor 2011

Electro swing a jazz - hudba, která rozproudí krev!

26. února 2011 v 14:11 | Minion |  Hudba
Zaujal vás posledně článek o G-swingu? Pokud ano, mám tu pro vás pokračování!

Před pár dny jsem objevila spoustu super písní - moderních s prvky jazzu a swingu, nesoucí název Electro swing a jazz. Jedná se o rytmickou hudbu, není ojedinělé narazit i na zremixování původních nahrávek od Billie Holiday, Peggy Lee a mnoho dalších zpěváků zlaté éry jazzu a swingu. Celý tento hudební styl se jeví jako velice originální, zaměřený spíše na náročnější posluchače.

Asi neblíže mému vkusu jsou songy od Parlov Stelar - tento rakouský interpret má na svém kontě již několik vydaných alb (kromě klasických CD nosičů lze hudbu koupit i na vinylech), sklízí úspěch u kritiky i posluchačů (což se nedivím ) a několikrát navštívil se svou skupinou Parlov Stelar Band i Českou republiku - koncerty byly naprosto vyprodané.
Dále mne zaujaly tyto hudební formace: Gramophonedzie, Caravan Palace, De Phazz, Gabin - ukázky písní si můžete poslechnout níže:

Gabin - Doo uap, doo uap, doo uap


De Phazz - Cut The Jazz

Caravan Palace - Suzy
Caravan Palace - Jolie Coquine


Gramophonedzie - Why don't you


Parov Stelar - Booty Swing


Parov Stelar - The Paris Swing Box


Parov Stelar - Libella Swing

Ještě větší množství písní od výše zmíněných skupin naleznete na www.youtube.com

Tlachání o... no přečtěte si sami... x)

25. února 2011 v 21:33 | Minion |  Já, blog a vše, co mě zajímá
V první řadě bych se chtěla omluvit za momentální neaktivnost blogu. Mám před maturitou, takže se teď pečlivě věnuji přípravě na zkoušky a také učení do školy, kde nás doslova zaplavili množstvím požadavků a termínů různých testů. Můj život teď sestává ze spánku, snídaně, cesty do školy, vyučování, cesty zpět, oběda a přípravě do školy - jak smutné Ale zatím si moc nestěžuji, bude hůře - to až se ještě více přiblíží termín zkoušky dospělosti
Kromě toho jsem se před týdnem přihlásila na 4 obory vysokých škol, takže do toho všeho jsem se stresovala s podáváním přihlášek a řeknu vám, byl to jeden velký zmatek! Ani nevíte, jak ráda jsem byla, když po několika dnech konečně došla potvrzení o zaevidování. Takže kromě příprav na maturitu mně přibyly též starosti s přijímačkami na vysokou.
A kam se to vlastně hlásím? No myslím, že to bude zřejmě jasné - jak už poslání tohoto blogu praví - miluji minulost, proto jsem zvolila historické obory - konkrétně Historicko-literární studia, Kulturní dějiny, Památkovou péči+historii a Archeologii na UPCE a UHK... Doufám, že při mně bude státi štěstí a jedna z univerzit se stane mým budoucím druhým domovem. I když jsem značně znevýhodněna tím, že jsem dějepis již 2 roky neměla - vzhledem k mé střední škole, jež je zaměřena na ekonomiku.

Něco krásného mi ale přípravy na maturitu i výšku přinesly. Konečně jsem si musela udělat čas na čtení knížek ke zkouškám z českého jazyka. Jsem teprve v půlce seznamu, ale už mám za sebou přečtených tolik krásných děl z per zahraničních i českých spisovatelů. Dnes jsem otočila poslední stránku ve Filozofské historii od A. Jiráska a jsem nadšena, tak krásné dílko, které mě myšlenkami vracelo do nedaleké Litomyšle a líčilo atmosféru tehdejší doby - první poloviny 19. století. Dále mne velmi zaujala Jana Eyrová od Charlotte Bronteové - příběh životních údělů jedné statečné ženy, plné ctností a ušlechtilých myšlenek, konec byl opravdu dojemný! Za zmínění stojí i Němá barikáda - v každém řádku člověk cítí pýchu na český národ, který se statečně vzepřel nacistům a bojoval za svobodu naší přenádherné země. Slza mi skanula i u moudré babičky, jejíž příběh vznikl ze vzpomínek naší výborné spisovatelky z dob romantismu - Boženy Němcové. Nyní se chystám na Smrt krásných srnců, Farmu zvířat, Na západní frontě klid a ještě na několik dalších děl, chybějících do završení seznamu literární četby.
Co se týká příprav na VŠ - už jsem v mladší době kamenné a hltám vývoj lidstva. Když si to vše představím, je až neuvěřitelné, čím vším jsme si už prošli!
Tak mi držte palce, ať se mi to povede alespoň s tou maturitní zkouškou a nezlobte se na mě, když budou delší časové rozestupy mezi novými články.
Děkuji těm, co článeček dočetli až sem, přeci jenom se teď rozmohl trend "delší články(to jest 4 a víc řádků) nečtu", kterému upřímně nerozumím a vážím si těch, co se jím neřídí...

S úctou,
Minion