Postcrossing - získejte pohledy z celého světa!

13. srpna 2010 v 21:52 | Minion |  Já, blog a vše, co mě zajímá
Před 2 dny jsem narazila na stránku, spíše diskusi, kde se pár lidí bavilo o tzv. postcrossingu. Název mě zaujal, proto jsem ho zadala do vyhledávače, abych zjistila všechno o tomto projektu. Nenašla jsem toho moc, jen pár článků a fórum. Na těchto stránkách byl postcrossing vysvětlen - jedná se o projekt (který letos slavil už 5. výročí!), díky kterému můžete získat pohlednice z celého světa. Je nutné se zaregistrovat na http://www.postcrossing.com, na stránce zadáte vaši pravou adresu, můžete vyplnit i profil --> to se doporučuje, aby o vás ostatní uživatelé něco předem věděli a působí to sympatičtěji než prázdný profil. Pak si vygenerujete prvních 5 adres a na ty zašlete vámi napsané pohledy(nemusíte ale generovat všech 5, pokud chcete na zkoušku poslat jen 1 pohled, stačí vám jedna adresa). Na každý pohled se musí napsat ID číslo, které je napsané vždy u každé vámi vygenerované adresy (toto číslo potom příjemce pohledu zadá do systému a zjistí tak, od koho pohled je). Jakmile přijde první pohled danému příjemci a ten ho potvrdí, dostává se vaše adresa na seznam a zobrazuje se jiným lidem, kteří si právě tu vaši adresu vygenerují.
Můžete poslat kolik pohledů chcete, zpátky by jich vám mělo přijít +/- ve stejném počtu jako odeslaných. Obrovským lákadlem stránky postcrossing je právě to, že nikdy nevíte, kdy a jestli vám nějaký pohled přijde, takže třeba po 2 měsících objevíte ve schránce pohled třeba až z Číny! Překvapení, že? :-)

Postcrossing je pro všechny lidi, které lákají vůně dálek, zajímají se o zeměpis, hledají nové přátele, chtějí si procvičit angličtinu (hlavní jazyk používaný na postcrossingu), sbírají  pohledy, sbírají  známky nebo rádi zkoušejí nové věci. Já patřím do poslední skupinky - rozhodla jsem se zkusit postcrossing, protože jsem člověk zvídavý a lákají mě nové věci.

Posílání pohledů ale také něco stojí - jako každý koníček... Připravte se na to, že musíte nakoupit pohledy (ty nejsou drahé) a také musíte zaplatit poštovné. Pohled buď zaneste na poštu nebo na něj přilepte známku. Pokud posíláte do země v Evropě, tak vás známka vyjde na 17 Kč, pokud mimo Evropu, tak bude stát 18 Kč (lze použít i písmenkové - E a Z). Pozor - od září 2010 pošta zdražuje - Evropa vás vyjde na 20 Kč, mimo Evropu 20 Kč (v případě prioritního zasílání 21 Kč).
Co to je prioritní zaslání? Prioritně můžete poslat do země mimo Ev., vašemu psaní bude dávána přednost, takže dojde např. o něco dřív, je nutné na psaní nalepit nálepku "Prioritaire". Nálepky vám dají na každé poště zdarma na vyžádání.

Doufám, že vás postcrossing nadchnul stejně jako mě... :-) Chystám se v nejbližší době odeslat mé první pohledy - do USA (NY, Brooklyn), Taiwanu a Polska... tak uvidíme, jestli dojdou...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 25. října 2011 v 11:03 | Reagovat

To je skvělý, pokusím se zaregistrovat sice je moje angličtina dost špatná, ale proč bych nezkusila... A došly nebo už ti dokonce nějaké pohledy přišly?

2 Mademoiselle Mischellee Mademoiselle Mischellee | Web | 25. října 2011 v 16:32 | Reagovat

[1]: Ahoj, poslala jsem ty 3 pohledy a přišlo mi zpět 6 nebo 7 z různých koutů světa, bylo to fakt super. Měla jsem na profilu poznámku, že chci, aby se mi ti lidé na pohledu popsali (co mají rádi, koníčky atd.) a každý pohled, který mi došel byl hustě popsán až dolů, takže jsem se dozvěděla o těch lidech spoustu věcí... Třeba jedna paní mi napsala, že pracuje jako sestřička a pečuje o lidi nemocné rakovinou a sama s ní bojuje, to si pamatuju doteď. Taky mi přišel zajímavý pohled, na kterém byl obrázek laní, originál byl zřejmě linoryt a jako pohled poslali jeho otisk, vzadu bylo napsáno, že to vyráběl 4 letý vnuk paní, co mi to poslala, nádherné :-) a i ty ostatní pohledy byly krásné, snažili se mi posílat s motivem "starých dob", ptž jsem měla na profilu uvedeno, že mám ráda historii a retro, takže mě to moc potěšilo. V současnosti se chystám poslat další pohledy :-) Už mám nakoupené, jen chybí známky. Jo, článek je starší, teď jsou známečky myslím o korunu dražší... Určitě vyzkoušej :-)  :-)  :-) Pokud angličtinu moc neovládáš, můžeš si pomoct s překladačem - www.translate.google.cz nebo můžeš psát i jiným sv. jazykem - např. německy, francouzsky :-)

3 Hakky Life Hakky Life | Web | 10. prosince 2011 v 22:20 | Reagovat

Už dávno posílám, ale je to super! :)

4 Tlapka Tlapka | Web | 26. ledna 2013 v 17:04 | Reagovat

Já jsem nováček a začátečník, ale ta myšlenka se mi hrozně líbí. :) Mám 4 doručené a 4 na cestě, každou chvílí očekávám odměnu ve vlastní schránce.

5 rumplestiltskin-world rumplestiltskin-world | E-mail | 3. dubna 2013 v 12:26 | Reagovat

Díky tobě jsem se o postcrossingu dozvěděla a zrovna před nedávnem jsem se začala věnovat i různým swapům a tagům na postcrossingovém foru. Bylo by fajn, kdyby ses nám pochlubila s tím, jaké pohledy si objevila ve schránce :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama