Retro styl

10. července 2010 v 16:56 | Minion |  Retro styl
Retro je styl, který tu vždycky byl a bude. Je součástí našeho života, co je teď nové a in, bude za dalších X let považováno opět za retro - vlastně je to takový nekonečný proces, který na sebe nabaluje další a další časová období.
O čem retro styl je a co do něho můžeme zařadit je velice individuální a rozsáhlé. Každý člověk si význam tohoto slova vysvětluje jinak. Pro někoho je retro baroko, další pod tímto pojmem vidí 60. léta minulého století.... Prostě nejde přesně popsat a říct, co vše je retro - pouze můžeme použít všeobecně známou definici a to jest, že retro je cokoli zaniklého z dob minulých (tedy vše staré a zastaralé, co už teď neletí, nepoužívá se, nevyrábí se atp.)
Jako příklad si můžeme vzít takovou gramofonovou desku, díky které lidé mohli poslouchat hudbu od konce 19. století až do 80. let 20. století. Dříve byla považována za technický pokrok, velkou vymoženost, dnes ji v běžném obchodě s moderní hudbou nejspíš nekoupíte (asi by koukali divně, kdybyste po nich chtěli Pink na elpíčku  ), jsou vnímány spíš jako retro prvek, jejich motiv lze vidět na nejedné tapetě a obrazech z retro obchodů... Brzy takový osud potká i nynější CDéčka a DVDéčka...

Retro je přece moderní, ne?!
V posledních letech se začali módní návrháři hodně inspirovat dobami minulými a tak je teď trh doslova přesycen návratem oblečení alá námořnice a i veřejnost vnímá retro jako "in". Naštěstí retro není o tom, co je právě teď moderní, je to styl sám za sebe. Musí vás nadchnout a líbit se vám, neshánějte retro věci jenom proto, že teď něco letí...

retro_dívka_retrofeeling
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Christina Christina | Web | 14. listopadu 2010 v 11:39 | Reagovat

Retro je právě to co se už dávno nenosí a stejně to neztratilo to svý kouzlo, naopak čím je věc starší tím to kouzlo nabývá víc.Třeba teď se vrací do módy veliké brýle, což je úžasný! Nejlepší je se dívat po retro věcech v sekáčích a ne žádných oficiálních "vintage obchodech" tam je totiž všechno předražené.Nebo prohrabat skříň babičce :-)

2 Minion Minion | 14. listopadu 2010 v 12:40 | Reagovat

[1]: Přesně tak ;-) Já docela ulítávám na retro prstenech, řetízcích, sponkách - nejlépe prvorepublikových, původních - tyto věci pro mě mají to největší kouzlo.
Co se týče obchodů - je pravda, že klasické vintage shopy jsou předražené, ale nadruhou stranu se v nich dá sehnat spousta zajímavých věcí a doplňků, které se v sekáčích jen tak neobjeví...

3 GRIFFINBritney25 GRIFFINBritney25 | E-mail | Web | 26. prosince 2011 v 17:53 | Reagovat

I took my first <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a> when I was not very old and that aided my relatives a lot. But, I require the auto loan over again.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama